Війна в Україні змінює підходи й стратегії НАТО щодо Росії - екс-командувач НАТО

Поділитися
За його словами, європейці побачили, що таке російська агресія, і ніхто з них не хоче, щоб звірства, як в Бучі, відбулися в їхніх містах.

Війна в Україні радикально змінює погляди Заходу на Росію. Стає зрозуміло, що політика щодо неї впродовж останніх 30 років була неправильною.

Про це під час конференції в Atlantic Council сказав екс-головнокомандувач сил НАТО в Європі Філіп Брідлав.

«Впродовж 30 років ми, простіше кажучи, обіймали ведмедя, намагаючись прийняти Росію в західний світ, в сферу наших цінностей. Але ми сильно помилялися», - сказав він.

На думку Брідлава, на саміті НАТО в Мадриді, який пройде в червні, лідери країн-союзниць повинні ухвалити рішення, які покінчать з цими «обіймами», а також відбудуть НАТО для боротьби з агресором у Європі.

«Країни побачили, що таке російська війна, що відбувається, коли російська армія заходить на вулиці міст. У Європі ніхто не хоче такого. Тому країни вже зараз змінюють свої стратегії так, щоб можна було знищити ворога якомога ближче до кордонів. Щоб він не дійшов до великих міст. Це той урок, який вже винесли з війни в Україні», - сказав Брідлав.

У свою чергу, екс-посол США в Україні Вільям Тейлор додав, що саме тому Україна повинна перемогти у війні, яка триває на її території зараз. Він також наголосив, що це війна автократії проти демократії. А тому, «це і наша війна, а Україна зараз веде її за нас». Саме тому США і союзники повинні допомогти ЗСУ здобути перемогу над російською армією.

Також експерти зауважили, що Китай дуже пильно стежить за перебігом подій в Україні. І багато речей вже здивували Пекін.

«Китай здивований тим, наскільки потужні були економічні санкції. Економічна зброя була застосована вперше в таких масштабах. І Пекін розуміє, що він дуже уразливий до неї. Сі Цзіньпін, напевне, розраховував, що США взагалі нічого не зроблять і лише виступлять з символічними кроками. Тому реальність здивувала Китай. Ніхто не сподівався, що Вашингтон знову стане на захист демократії, допомагаючи Україні у боротьбі з Росією», - сказав Тейлор.

Також на його думку, сюрпризом для Пекіна стала єдність союзників. І йдеться не лише про НАТО. Японія і Південна Корея теж показали, що готові діяти спільними зусиллями.

Нагадаємо, що вчора Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що альянс «засуджує агресію Росії» та зміцнює оборону своїх союзників. Водночас, про буквальну допомогу Україні в НАТО, за традицією, що склалася, вирішили не говорити.

Також країни Європейського Союзу запевнили, что продовжать активно підтримувати Україну фінансово та у сфері безпеки. А також сприятимуть санкційному тиску на Росію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі