Відновлення смертної кари в Туреччині поховає шлях країни до членства в ЄС - Брок

Поділитися
Відновлення смертної кари в Туреччині поховає шлях країни до членства в ЄС - Брок Брок сумнівається, що результат референдуму дає Ердогану право змінювати Туреччину. © РБК-Україна
Європейський чиновник вважає результати турецького референдуму не надто переконливими, і радить ЄС не поспішати закривати двері перед Анкарою.

Євросоюзу поки не варто формально відмовлятися від переговорів з Туреччиною про вступ. Хоча за нинішніх умов у Анкари немає шансів приєднатися до союзу, оскільки вона стала ще далі від демократичних критеріїв.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine сказав голова зовнішньополітичного комітету Європарламенту Ельмар Брок.

Він зауважив, що переговори про повноцінне членство в ЄС з Туреччиною і так фактично заморожені. І після референдуму відновити їх буде ще складніше, оскільки тепер у Туреччині зникне фактичний розділ гілок влади. Втім, ставити крапку на цьому процесі теж не варто, оскільки майже 50% турків проголосували проти конституційної реформи, яка наділить президента Раджепа Таїпа Ердогана більшою владою. І ЄС не може зараз ще більше їх деморалізувати, закривши двері назавжди.

"Мене дивує, що Ердоган перед референдумом значний тиск, але зміг добитися підтримки лише 51,4% голосів. Те, що він використовував всю державну владу проти ЗМІ, кидав у в'язниці незгодних політиків і журналістів, частково допустив фальсифікацію результата референдуму, суперечить його словам про широку підтримку з боку населення. Цей референдум не дає йому права на переформатування країни", - переконаний Брок.

Разом з тим, він додав, що переговори про вступ Туреччини в ЄС можуть бути згорнуті, якщо Анкара наважиться відновити смертну кару.

"Це стало б "червоною лінією" і означало б негайне виключення з Ради Європи і кінець процесу вступу", - сказав європейський чиновник.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.

Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.

Раніше повідомлялося, що в ОБСЄ вважають, що передвиборна кампанія була спотвореною на користь голосування "за". Рішення Виборчої комісії Туреччини дозволяє вважати дійсними бюлетені без спеціальних печаток та створило можливість для шахрайства на референдумі з конституційної реформи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі