Відновлення котирувань російських цінних паперів не дає приводу говорити про одужання економіки Росії, пише The Wall Street Journal.
Російські облігації, акції і рубль "повстали з попелу як Фенікс". Великі зміни зазнав курс російської валюти: на початку 2014 року за долар давали 33 рублі, під час грудневих торгів курс піднімався до 80 рублів за долар, тепер же долар оцінюють приблизно в 50 рублів.
Кризу в Росії дещо призупинено на тлі підвищення цін на нафту, більш спокійній ситуації в Східній Україні, вважає видання.
"Які висновки повинні робити інвестори виходячи з цього? Економічні перспективи залишаються похмурими. Росія стикається з рецесією в цьому році так само буде і в наступному, її економіка скоротиться на 3,8% у 2015 році та 1,1% в 2016 році, згідно з прогнозами МВФ", - йдеться в статті.
Підприємства РФ досі відрізані від міжнародних фінансових ринків, що ускладнює інвестування. Росія втратила свої інвестиційні рейтинги. Інфляція досягла 16,9% у березні, хоча зміцнення рубля і слабка економіка повинні були б вплинути на її падіння. Крім того, низька ціна на нафту створює тиск на держбюджет.
Президент Росії Володимир Путін заявив у четвер, що відновлення економіки Росії може зайняти два роки. "Це може бути правдою. Але реальність така, що судити про одужання економіки означає битися об заклад щодо цін на нафту і поведінки самого Путіна. А передбачити їх поведінку як поведінку Росії в цілому, непросто", - резюмує автор.
Як писала німецька газета Die Zeit, відновлення економіки Росії - це ілюзія. "Так, дійсно, останнім часом російська валюта зміцнилася і трохи відвоювала частину своєї вартості, яку вона втратила в грудні минулого року. Але аналітики звертають увагу на дуже високу волатильність рубля і вважають, що скоро він знову може почати дешевшати", - йдеться в статті.