П'ятдесят республіканців, які раніше займали високі державні посади у сфері національної безпеки, економіки і зовнішньої політики, підписали лист, в якому заявили: "Жоден з нас не буде голосувати за Дональда Трампа".
Авторами листа стали співробітники адміністрацій цілого ряду республіканських президентів – від Річарда Ніксона до Джорджа Буша-молодшого.
Зокрема, підписантами стали екс-директор ЦРУ Майкл Хейден, екс-директор національної безпеки Майкл Чертофф і Том Рідж, колишній торговий представник Карла Хіллс і кілька колишніх заступників держсекретаря.
Лист став одним з найбільш критичних заяв щодо кампанії Трампа з боку його однопартійців, передає "Голос Америки".
У складеному в різких тонах листі йдеться, що Трамп не просто не володіє якостями, необхідними для президента, але що він буде небезпечним головнокомандувачем та "найбезрозсуднішим президентом американської історії".
"У нього немає характеру, цінностей та досвіду. Він послаблює моральний авторитет США. Він не здатний контролювати себе і діє імпульсивно. Він не терпить особисту критику. Він стривожив наших найближчих союзників своєю непередбачуваною поведінкою", – йдеться в листі.
Автори листа звинувачують Трампа в тому, що він демонструє "тривожне невігластво в тому, що стосується фундаментальних фактів сучасної міжнародної політики", і стверджують, що він не виявляє готовності вчитися.
"Все це – небезпечні якості для людини, яка хоче бути президентом і головнокомандувачем, який буде розпоряджатися ядерним арсеналом США", – йдеться в листі.
Відповідь Трампа була не менш різкою. Республіканський кандидат назвав 50 авторів листа частиною "збанкрутілої вашингтонської еліти", людьми, які разом з Хілларі Клінтон брали "катастрофічні рішення про вторгнення в Ірак, допустили загибель американців в Бенгазі і... допустили підйом "Ісламської держави".
Тим часом, до зростаючого списку республіканців, які заявляють, що вони не будуть підтримувати Трампа на загальних виборах, приєдналася сенатор від штату Мен Сюзан Коллінз. "Дональд Трамп не відображає історичні республіканські цінності і не сповідує інклюзивний підхід до державного управління, який має величезне значення для подолання розколів в нашій країні", – йдеться в її статті, опублікованій в Washington Post.
"Мій висновок про те, що Трамп не підходить на цю посаду, заснований на дотриманні ним основоположного принципу, що потрібно ставитися до інших з повагою, – постулату, який стосується не тільки політики, – пише Експерт. – Замість цього він висміює людей з уразливих верств суспільства і породжує забобони, виступаючи з нападками на етнічні та релігійні меншини".
Впродовж останніх днів кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зробив кілька скандальних коментарів щодо України. Спочатку він заявив, що розгляне визнання Криму територією російським у разі своєї перемоги. Згодом він навіть повторив вигадки російської пропаганди, що нібито більшість людей на півострові "хотіли приєднатися до Росії". Також він заявив, що Росія не нападе на Україну, хоча це вже сталося. Пізніше Трамп спробував незграбно виправдатися за слова про ненапад Росії на Україну, але лише продемонстрував свою некомпетентність у міжнародній політиці.