Про це на сторінках Washington Post пише редактор Джексон Деніел. Путін вже посприяв поширенню безжального, цинічного і безпринципного опортунізму у тому, що колись вважалося раціональною міжнародною спільнотою, готовою до співпраці. Російський президент прийняв і вдосконалив використання брехні в геополітичних цілях, переслідував і вбивав своїх опонентів у іноземних столицях, завойовував сусідів як відкрито, так і таємно, втручався у процес виборів у інших країнах, нехтував міжнародними правилами в торгівлі і спорті.
Здебільшого йому вдавалося лишатися безкарним, і саме тому інші режими теж почали намагатися наслідувати його моделі. Автор вважає, що наслідувачами Путіна стали Китай і Туреччина. В цей же час, російський президент зміг відверту брехню поставити поряд з документальними поясненнями подій у світі. Приміром, Москва каже, що агенти США, а не український народ, нібито відповідальні за те, що "маріонетка Путіна" Віктор Янукович був усунутий з посади президента України. А Гіларі Клінтон нібито якось змогла влаштувати масові протести проти переобрання Путіна п'ять років тому. Дуже вірогідно, що Путін і сам вірить в цю брехню, або ж думає, що між нею і розповідями західних політиків немає ніякої різниці. У всякому разі, він зміг створити "альтернативну реальність". Існує світ, який знає Захід, і той, в якому живу Путін. І глядачі можуть кабельного телебачення можуть обирати для себе котрийсь з них.
Інші режими вчаться цьому теж. Сьогодні більше ніж будь-коли завдяки інтернету і кабельному телебаченню світ заповнений теоріями змови, за створення яких заплатили уряди. В основному вони антиамериканські.
"Виявляється, що у США є "таємний план з поділу Єгипту на шматки". В цьому запевняє режим Абделя Фатаха аль-Сісі. Ні, вони надто зайняті, організовуючи військових переворот в Туреччині, - запевняє Ердоган. Нонсенс, - скаже венесуельський президент Ніколас Мадуро. США якраз зосереджені на тому, щоб повалити його за допомогою військового вторгнення", - йдеться в статті.
США до цього часу уникали подібних "патологій" в поведінці, аж доки не з'явився Дональд Трамп. Він навряд чи зможе тягатися з Путіним у застосуванні насилля. Але він вже беззастережно обійнявся з цинізмом і аморальним переслідуванням короткострокових вигод, що нагадує "путінізм". Таким чином з'являється питання: Яким же буде світ, якщо Путін і Трамп будуть при владі?
Варто почати з альянсів і багатовекторності. Близько століття найбільшим капіталом США були спільні цінності. Якщо Трамп стане президентом, автор переконаний, що у США, як і в Росії, не буде більше союзників, лише клієнти. Вашингтон пошле Естонії такий же сигнал, як Москва шле Білорусі: платіть за підтримку супердержави, робіть те, що вимагають, або ж ми вас покинемо.
Як і Путін, Трамп створить свою світову реальність. Немає значення, що з 2009 року більше мексиканців повертається додому в Мексику, ніж емігрує в США. У світі Трампа вони безперервним потоком йдуть через кордону, тому він буде будувати стіну. Брехня Трампа і Путіна може багато в чому співпасти. Приміром, мільярдер, як і російський президент, заявляє, що російських військ немає в Україні, хоча вони досі там і вбивають українців щоденно.
"Хто ж буде захищати правду? Ну, може Швеція", - іронізує оглядач.
Трамп, швидше за все, втілить найбільші мрії Путіна, погодившись поділити світ на сфери впливу. Результат буде катастрофічним на країн Євразії і Близького Сходу. Трамп може погодитися віддати Путіну Грузію і Україну, а може ще й Єгипет з Йорданією, оскільки йому здасться, що швидко заробити грошей в цих країнах не вийде.
Тим часом, CNN повідомляє, що Клінтон істотно випереджає Трампа за популярністю. Такі різкі сплески популярності кандидатів на посаду президента США можуть бути пов'язані з проведенням партійних з'їздів у республіканців, а потім у демократів. Раніше повідомлялося, що Клінтон на посаді президента США не буде проводити "перезавантаження" з Росією, оскільки у неї "надзвичайно фундаментальні протиріччя з Володимиром Путіним".