Віце-президент Європарламенту Ришард Чарнецький повідомив, що на даний момент немає підстав для скасування санкцій проти Росії.
"Не зникли причини, з яких Європейський союз і США ввели санкції відносно Росії, не припинилася російська військова агресія в Україні. Крим все ще окупований, окупована частина східної України. Немає причин, наголошую, ніяких причин, щоб скасовувати санкції", - сказав Чарнецький.
Однак, за його словами, у західних країнах присутнє сильне російське лобі.
"Безсумнівно, на Заході працює сильне російське лобі. Голосом Росії зараз багато говорять представники бізнесу, світу фінансів, які хочуть продовжувати заробляти гроші", - зазначив віце-президент Європарламенту.
Він підкреслив, що в разі ескалації військового конфлікту в Україні, Євросоюз виключить Росії з міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT.
"Завдяки такому рішенню Росія втратила б за рік 5% ВВП. Хочу звернути вашу увагу на те, що за перші два квартали року Росія і так втратила 4,6% ВВП. За результатами року державна скарбниця втратила б 10% - це стало б лихом. Я вважаю, що Європейський союз може зупинити військову агресію завдяки таким санкцій", - говорить Чарнецький.
У червні Ришард Чарнецький вже говорив про можливе виключення Росії зі SWIFT. "Зрозуміло, що це було б більш болючим ударом для Росії, ніж персональні санкції проти олігархів і чиновників з оточення Путіна", - констатував Чарнецький.
Вперше пропозицію відключити Росію від SWIFT було висунуто в резолюції Європарламенту від 18 вересня 2014 року.
Розмови про відключення Росії від міжнародної системи SWIFT йдуть вже останні кілька місяців. Західні аналітики покладають на цей захід серйозні надії. У Росії вже офіційно почали розробляти план на випадок такого повороту подій.
Проте агентство Bloomberg, посилаючись на офіційних осіб, знайомих з ситуацією, в березні написало, що США і ЄС на поточний момент виключили можливість відключення Росії від SWIFT, оскільки це призведе до великого "непрямого збитку".