Заходу слід посилити санкції щодо Росії, пише засновник і гендиректор Evercore, колишній заступник міністра фінансів США Роджер Олтман для The Wall Street Journal.
Відновлення бойових дій в Україні спантеличило і розгнівало Захід. Багато західних політиків прийшли до висновку, що ані економічні санкції, ані дипломатія, ані "аварійний" візит минулої п'ятниці в Москву канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда, не в змозі стримати Росію. Тому тепер налічується все більше голосів за надання Києву оборонної зброї.
"Але існує краща і більш потужна стратегія", - говорить Олтман. Вона в змозі завершити український конфлікт і запобігти подальшому російському "авантюризму" в країнах Балтії. На думку автора, Заходу потрібно визнати поглиблення економічної та фінансової кризи в Росії, посилити фінансові санкції, а потім шляхом поєднання санкцій та світових ринків капіталу змусити Москву відступити.
Ці ринки вже завдали шкоди економічній, фінансовій і банківській системі Росії. "І масштаб цієї шкоди тільки починає проявлятися. Багато хто думає, що Путін може ігнорувати цей тиску якийсь час. Я сумніваюся в цьому", - каже Олтман.
"Я сумніваюся в цьому, тому що ці фінансові ринки в даний час найбільша сила на землі. Набагато сильніше, ніж будь-яка армія або зброя, і вони здатні викликати зміни, які дипломатія ніколи б не могла досягти", - додав він.
Автор підкреслює, що Росія - не Північна Корея, а повноправний учасник світових фінансових ринків. Існує варіант, коли валютний або банківський колапс покладе кінець нормального функціонування будь-якої великої країни.
"Ось чому США і ЄС повинні посилити санкції надалі, перш ніж перейти до поставок зброї. У Росії нічим боротися з санкціями, але у неї є військовий потенціал, щоб відповісти", - каже автор.
Олтман, зокрема, говорить про такому методі фінансової боротьби як відключення Росії від системи Swift. Він підкреслює, що, якщо банківська система РФ стане неплатоспроможною, стануть неможливими запозичення за кордоном, Путін не зможе далі продовжувати агресію.
Раніше Євросоюз приступив до активної розробки широкого набору заходів з метою стимулювання виконання мінської угоди по Україні. В ЄС не виключили відключення Росії від системи SWIFT.