Про це сьогодні пише New York Times, додаючи, що зробити висновки щодо того, як змінилася американська "президентська" мапа, можна на основі того, де Гілларі Клінтон була у понеділок. Вона була впевнена у своїх шансах перемогти у Флориді – штаті, в якому президент-республіканець Джордж Буш-молодший переміг двічі. Натомість два із останніх чотирьох днів вона провела в Мічигані, де жоден республіканець не переміг жодного разу з 1988 року.
Соратники Клінтон висловлюють впевненість, що результати будуть очікуваними. Вони так вважають здебільшого через оптимізм щодо Колорадо, Флориди, Невади і Вірджинії. Однак вони менше впевнені в успіху в Мічигані і штатах, таких як Айова і Огайо.
Це неймовірний поворот з огляду на те, які популярними були демократи на Середньому Заході США і на велику історію політичної боротьби на Півдні і частково на Заході США. Однак, вони, схоже, втратили підтримку значної частини білого робочого класу і тепер почали опиратися на виборців, які стали повнолітніми на початку 2000-х років і мешкають в околицях таких міст, як Денвер, Маямі, Лас-Вегас і Вашингтон.
З огляду на ці спільноти, стає зрозуміло, чому партія Клінтон отримала таку структурну перевагу у Колегії виборців США. Однак ці вибори можуть також наблизити той день, коли виборці на периферії стануть недосяжними для політиків. Вони ілюструють, що демократи втратили і що вони здобули.
Клінтон може нарешті пробити гендерну перешкоду в Білому домі, але історичне значення її кандидатури не привернуло до себе таку ж увагу, як те, що Барак Обама став першим афроамериканцем на посаді президента США. Попри всі грубі заяви Дональда Трампа про жінок, увага до кандидатури Клінтон не збільшилася. В цей же час, в кожному складному штаті частка виборців-жінок серед тих, хто проголосував раніше, була вищою, ніж на виборах в 2012 році. Тож потенційно вони можуть "покарати" Трампа за його неприйнятні слова щодо жінок.
Тим часом, у Дональда Трампа є лише один реальний спосіб перемогти на виборах: мобілізувати погано освічених білих виборців, щоб компенсувати втрату підтримки добре освічених і не білих американців. Американські опитування свідчать, що Трамп значно популярніший серед неосвічених білих мешканців США, ніж Мітт Ромні був у 2012 році. Однак Клінтон все одно попереду у президентській гонці.
Якщо дані досліджень правильні, Трамп має великі шанси перемогти в місцях, на які роками опиралися демократи. Приміром, за республіканця цього разу можуть проголосувати в місті Скрантон, штат Пенсільванія, Янгстаун, штат Огайо, чи Дулут, штат Міннесота.
Ще одним вирішальним фактором на виборах може стати активність іспаномовної громадяни США, яких Трамп образив.
Нагадаємо, що в США почалися вибори президента. Цього разу в 10 штатах боротьба за крісло президента буде тривати особливо напружено, оскільки там жоден кандидат поки не отримав впевненої переваги. Такими штатами стали Аризона, Колорадо, Флорида, Айова, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія, Вірджинія і Нью-Гемпшир.
Тим часом, в Демократичній партії сумніваються, що перемога Клінтон допоможе їм в Конгресі. Аналітики вважають, що Республіканській партії, швидше за все, вдасться зберегти більшість у Палаті представників і у Сенаті.
Нагадаємо, що в США почалися вибори президента. Цього разу в 10 штатах боротьба за крісло президента буде тривати особливо напружено, оскільки там жоден кандидат поки не отримав впевненої переваги. Такими штатами стали Аризона, Колорадо, Флорида, Айова, Невада, Північна Кароліна, Пенсільванія, Вірджинія і Нью-Гемпшир.
Cтежте за перебігом виборів президента США в онлайн-трансляції на DT.UA.