За результатами голосування за пропорційною системою прохідний бар'єр на парламентських виборах у Молдові подолали чотири партії: пропризедентская "Партія соціалістів", правляча "Демократична партія", правий проєвропейський блок ACUM і партія "Шор".
Дані про результати голосування і обробці протоколів публікуються на офіційному сайті Центральної виборчої комісії Молдови в онлайн-режимі. Станом на 2:25 (за Києвом) ЦВК опрацювала понад 80% протоколів.
"Партія соціалістів", членом якої є президент Ігор Додон, заручилася підтримкою найбільшої кількості виборців – 31,54%.
Однак проєвропейські сили отримали сумарно понад 50% голосів.
За "Демократичну партію" проголосували 25,3% виборців. 24,6% отримав блок ACUM.
Менше 9% виборців проголосували за партію "Шор" на чолі з Ілан Шором, засудженим за співучасть у розкраданні 1 млрд доларів з банківської системи.
"Партія комуністів" екс-президента Володимира Вороніна не змогла подолати прохідний бар'єр, заручившись підтримкою менше 4% виборців. Інші партії не набрали й 3%.
Тим часом співголова блоку ACUM Майя Санду заявила, що "вибори не були ні вільними, ні коректними, ні демократичними", і закликала своїх прихильників готується до масових акцій протесту.
Раніше повідомлялося, що явка на парламентських виборах у Молдові становила трохи більше 49%.
Парламентські вибори 24 лютого стали десятими з моменту проголошення незалежності Молдови. 101 депутат буде обиратися за новою змішаною системою, яка була введена в 2017 році. Для проходження до парламенту партіям необхідно набрати мінімум 6% голосів, виборчим блокам - 8%.
За даними соцопитувань, більшість жителів Молдови готові віддати свої голоси за "Партію соціалістів Республіки Молдова" - 28,9%, на другому місці "Демократична партія Молдови" - 16,8%. На третьому - партія "Дія і солідарність" (PAS) з результатом у 9,8%. На четверте місце вийшла партія "Платформа "Гідність і правда" (DA) – 8,9%.
Крім виборів депутатів парламенту 24 лютого в Молдові проходить консультативний референдум про скорочення кількості депутатів з 101 до 61.
У день голосування голова парламенту Адріан Канду звинуватив Росію у втручанні у вибори.
Проросійськи налаштований президент Молдови Ігор Додон регулярно конфліктує з проєвропейським урядом Канду в питаннях зовнішньої і внутрішньої політики - його вже п'ять разів тимчасово усували від посади.
Детальніше про те, що відбувається в Молдові і хто ж реально керує цією країною, читайте в матеріалі Артема Філіпенко та Росиана Василоя "Керований "шторм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".