Вибори у Фінляндії: за даними опитувань перевагу має колишній прем'єр-міністр

Поділитися
Перші результати стануть відомі вже ввечері.

Правоцентрист Александер Стубб з Національної коаліційної партії лідирує у другому турі президентських виборів у Фінляндії, свідчать опитування.

Виборчі дільниці відкриються о дев'ятій ранку і закриються о восьмій вечора. Перші результати  голосування будуть опубліковані невдовзі після закриття виборчих дільниць.

Голосування знаменує нову еру у Фінляндії, яка протягом десятиліть обирала президентів, що сприяли розвитку дипломатії, зокрема, з сусідньою Росією, і воліла не вступати до військових альянсів, щоб пом'якшити напруженість у відносинах між Москвою і НАТО.

Однак вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року призвело до швидкого розвороту і у квітні минулого року Фінляндія стала членом НАТО.

Тепер під парасолькою безпеки західного альянсу новий президент замінить Саулі Нііністьо, який йде у відставку після двох шестирічних термінів.

Наступник Нііністьо відіграватиме центральну роль у визначенні політики Фінляндії щодо НАТО, одночасно керуючи загальною зовнішньою політикою і політикою безпеки у тісній співпраці з урядом і виконуючи обов'язки головнокомандувача збройних сил.

Стубб, колишній прем'єр-міністр, переміг у першому турі виборів 28 січня з 27,2% голосів, випередивши члена ліберальної Партії зелених Пекку Хаавісто з 25,8%. В опитуваннях він також випереджає суперника на 6-8 відсоткових пунктів.

Обидва кандидати є проєвропейськими та рішучими прихильниками України, які у своїх кампаніях зайняли жорстку позицію щодо Росії.

В інтерв'ю агентству Reuters минулого місяця Стубб заявив, що в зовнішній політиці Фінляндії поки що не буде російського напряму:

«З політичної точки зору, не буде жодних відносин з президентом Росії або з російським політичним керівництвом, поки вони не припинять війну в Україні», — сказав він.

Стубб виступає за поглиблення співпраці з НАТО, наприклад, за дозвіл на транспортування ядерної зброї фінською територією і розміщення частини військ НАТО на постійній основі у Фінляндії. Проте він не підтримує зберігання ядерної зброї у Фінляндії.

Хаавісто, колишній міністр закордонних справ, який також був учасником мирних переговорів в ООН і відомий як правозахисник, закликав до більш обережного підходу.

Хаавісто хоче зберегти заборону Фінляндії на розміщення ядерної зброї на своїй території і вважає, що за нинішньої ситуації з безпекою постійне розгортання військ НАТО не є необхідним.

Під час виборчої кампанії кандидати посперечалися у прямому ефірі щодо питання, чи варто підіймати слухавку, коли зателефонує російський диктатор Владімір Путін, аби привітати когось з них з перемогою у виборах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі