Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією

Поділитися
Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією
Парламент підтримав заяву японської сторони щодо її територій.

Верховна Рада України ухвалила постанову, якою визнала, що територія південних Курильських островів є частиною Японії та наразі перебуває під російською окупацією. Голова парламенту Руслан Стефанчук уже підписав документ, повідомляється на офіційному сайті ВР.

За прийняття постанови “про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії” проголосували 287 народних депутатів. У ній Україна офіційно підтримала позицію Японії, яка в березні визнала південні Курильські острови своєї "споконвічною територією, окупованою РФ".

Рада звернулася до світу із закликом продовжити усі можливі заходи щодо договірно-правового оформлення статусу Курильських островів, а також попросила ООН, Європарламент, ПАРЄ, Парламентські асамблеї НАТО, ОБСЄ та ГУАМ і національні парламенти інших держав забезпечити послідовну підтримку й діяльність для врегулювання статусу Північних територій Японії.

Нагадаємо, що південні Курильські острови – територія Японії, яку у 1945 році незаконно окупував Радянський Союз, незважаючи на те, що в 1855-му Росія визнала ці землі невід’ємною частиною Японії. Згодом звідти примусово виселили японців. 

За результатами радянсько-японської війни Росія – як правонаступниця СРСР – та Японія так і не підписали мирний договір. РФ не виконала взятих на себе зобов’язань, на що звертає увагу Верховна Рада у згаданій постанові.

Сьогодні Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди: Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. З 2011 року ці території називали "споконвічними землями" країни, а потім найменування змінили через агресію Росії проти України.

На тлі широкомасштабного вторгненні Росії в Україну Токіо переглядає відносини з Москвою та знову починає використовувати щодо південних Курильських островів формулювання про незаконну російську окупацію цих територій. Про нюанси японсько-російських відносин читайте у статті Наталії Бутирської «Як бореться Японія за незаконно окуповані Росією острови».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі