Перенесення рахунків було впроваджено за санкціями, введеними США щодо компанії. Вони націлені на блокування доступу президента Мадуро до нафтових доходів країни. Сполучені Штати і десятки інших країн відмовилися визнати Мадуро, охарактеризувавши його обрання в минулому році на черговий шестирічний термін як досягнуте шляхом фальсифікацій.
Наголошується, що PDVSA з моменту введення обмежувальних заходів чинить тиск на своїх закордонних партнерів, переконуючи їх прийняти рішення про подальшу участь у спільних проектах. Партнерами спільних підприємств є норвезька компанія Equinor ASA, американська Chevron Corp і французька Total SA.
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа заборонила перерахування на рахунки PDVSA коштів з США. Також США заблокували рахунки трьох великих НПЗ PDVSA в США, що належать Citgo, яка контролюється Венесуелою.
Санкції США проти PDVSA було запроваджено 29 січня. У Кремлі заявили, що вважають санкції Сполучених Штатів проти нафтовидобувної компанії Венесуели "незаконним неприкритим втручанням" у внутрішні справи південноамериканської країни.
Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".