Венесуела вислала німецького посла і заарештувала двох журналістів

Поділитися
Венесуела вислала німецького посла і заарештувала двох журналістів Крінера видворили з країни, звинувативши у втручанні у внутрішні справи Боліваріанської Республіки © social.eadaily.com
Посол Німеччини оголошений персоною нон грата за надання підтримки Гуайдо.

Посол Німеччини в Венесуелі Даніель Крінер, який зайняв свій пост лише в минулому році, був оголошений персоною нон грата 6 березня і висланий з країни за звинуваченням у втручанні у внутрішні справи країни.

Посол діяв "в умисному протиріччі з нормами, що регулюють дипломатичні відносини", - йдеться в заяві міністерства закордонних справ Венесуели.

Німеччина входить до числа країн, що підтримують лідера опозиції Хуана Гуайдо, який намагається усунути президента Ніколаса Мадуро від влади. Крінер був серед європейських дипломатів, які очікували Гуайдо в аеропорту Каракаса, коли він повернувся з латиноамериканського турне в понеділок. Очікувалося, що дипломати чинитимуть тиск на уряд, щоб він не заарештовував Гуайдо.

Міністерство закордонних справ не надало конкретних подробиць щодо ймовірного втучання Крінера, але заявило, що Венесуела не прийме іноземного дипломата, який діє "в чіткій відповідності з програмою змови екстремістських секторів венесуельської опозиції".

МЗС Німеччини підтвердило оголошення посла персоною нон грата. "В даний час ми координуємо наші подальші кроки, у тому числі з нашими партнерами на місцях", - заявила прес-секретар міністерства, передає dpa.

Тим часом служба військової розвідки Венесуели затримала американського журналіста Коді Уеддла і його венесуельського колегу Карлоса Камачо в середу, передає Reuters.

Уеддл був арештований в своєму будинку за звинуваченням у зраді, після того, як він висвітлював у прямому ефірі повернення Гуайдо до Венесуели, повідомляє група зі свободи слова Espacio Publico. За словами групи, агенти забрали комп'ютер та обладнання Уеддла.

Уеддл протягом чотирьох років проживає у Венесуелі, він пише для таких видань, як ABC і Miami Herald. Уряд Мадуро заарештував 36 журналістів в цьому році.

Німецький журналіст Біллі Сікс знаходиться в країні під вартою з кінця минулого року за звинуваченням у шпигунстві і заколоті. Раніше Венесуела депортувала групу з американської телевізійної мережі Univision.

Радник з національної безпеки США Джон Болтон в середу підтвердив, що Вашингтон підтримує Гуайдо в його пошуках демократичного переходу і "робить кілька нових дипломатичних і економічних ініціатив на підтримку цього переходу".

"Сполучені Штати попереджають іноземні фінансові інститути про те, що вони зіткнуться з санкціями за участь у сприянні незаконних угод, що приносить користь Ніколасу Мадуро і його корумпованій мережі. Ми не дозволимо Мадуро вкрасти багатство венесуельського народу", - сказав Болтон в заяві.

Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом в січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Взяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі