"В період з 3 по 4 травня 2020 року організовані, навчені, фінансуються і захищаються урядами Республіки Колумбія та Сполучених Штатів Америки збройні групи бойовиків незаконно вторглися на територію Венесуели", - йдеться в листі.
Їх метою, на думку венесуельської влади, було "вчинення злочинних дій проти нашого народу, вбивства високопоставлених осіб і чиновників уряду", в тому числі президента Ніколаса Мадуро.
У листі йдеться, що за підсумками обговорення в РБ ООН може бути прийнято заяву, в якому повинно прозвучати засудження будь-яких протиправних дій проти Венесуели та визнано, що спроба збройного вторгнення була "агресією урядів Боготи та Вашингтона проти Венесуели".
3 травня 2020 року влада Венесуели заявила про запобігання вторгнення групи колумбійських бойовиків, які спробували прорватися в країну на швидкісних катерах. Метою операції, як заявив Каракас, було усунення президента Ніколаса Мадуро. Вісім бойовиків були знищені, 12 - затримані. Серед затриманих, як повідомив президент, були два громадянина США.
Рада національної безпеки (РНБ) США заявив, що Сполучені Штати не мають відношення до спроби вторгнення до Венесуели.
Нагадаємо, довше року у Венесуелі триває політична криза, в країні фактично зберігається двовладдя. Проте все більше держав визнають Гуайдо тимчасовим главою держави і воліють співпрацювати з опозицією.
У січні минулого року у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн пішли рішенням Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".