15 жовтня, під час виступу в парламенті міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Раабе заявив, що країна припиняє експорт зброї в Туреччину через військової операції Анкари на півночі Сирії, повідомляє Independent.
"Постачання нових озброєнь Туреччини, що можуть бути застосовані в цій операції, призупиняються до подальших розпоряджень", - заявив він. І тепер країна буде стежити за експортом в Туреччину під дуже пильним і постійним контролем".
Міністр оборони також звернувся до президента Туреччини, щоб той виявив максимальну стриманість і поклав кінець цим одностороннім військовим діям".
У понеділок рада ЄС у закордонних справах ухвалив укладення, в яких заявлено, що "держави-члени дотримуються сильних національних позицій щодо своєї політики експорту зброї в Туреччину на основі положення Загальної позиції 2008/944 / CFSP щодо контролю над експортом зброї".
В документі йдеться, що "беручи до уваги той факт, що військові дії Туреччини з її драматичними наслідками все ще тривають, ЄС нагадує про рішення, прийняте деякими державами-членами, про негайне припинення ліцензування експорту зброї в Туреччину".
Європейські ЗМІ відзначають, що ці формулювання дають можливість країнам ЄС при бажанні вводити заборони на поставки озброєння Анкарі. При цьому ті країни, які не хочуть йти на такий крок, можуть продовжувати поставки.
Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка".
Євросоюз, НАТО і Ліга Арабських держав засудили Туреччину і закликали Анкару припинити операцію в Сирії.
Президент США Дональд Трамп публічно закликав Ердогана відмовитися від операції проти сирійських курдів і погрожував Туреччині санкціями, віддавши при цьому наказ про виведення американських військовослужбовців з прикордонного регіону. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.