Сьогодні, як ніколи, світової демократії доводиться зіткнутися з безліччю загроз, Захід повинен мобілізувати всі сили та об'єднатися для боротьби з внутрішніми і зовнішніми ворогами, серед яких перший і головний - Росія під керівництвом Володимира Путіна; з таким посланням нещодавно призначений голова міністерства закордонних справ великої Британії Джеремі Хант (не так давно він змінив на цьому посту харизматичного Бориса Джонсона) вирушив у вівторок у свою першу поїздку до США, повідомляє BBC.
По приїзду до Вашингтона Хант виступить в Інституті миру із закликом до союзників у цей важкий час не руйнувати, а зміцнювати спільні інститути. Як випливає з тексту спічу, поширеного Форін-офісом перед візитом, він запропонує Євросоюзу, з якого Великобританія виходить у березні наступного року, підтримати нові американські санкції проти Росії.
"Сьогодні Великобританія просить своїх союзників піти далі. Ми закликаємо Європейський союз зробити так, щоб санкції проти Росії носили всеосяжний характер, і продемонструвати, що ми дійсно стоїмо пліч-о-пліч з США... Держави на зразок Росії постійно зневажають усталені правила взаємодії на міжнародній арені. Подібна агресивна і ворожа поведінка загрожує світовому порядку і нашій безпеці. Звичайно, варто наводити мости з Росією, але треба сказати прямо: у результаті російської зовнішньої політики, що проводиться під керівництвом президента Путіна, світ став набагато небезпечніше", - йдеться у промові Ханта.
Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".