Великобританія, ймовірно, укладе угоду про вакцинах з Європейським Союзом вже 27-28 березня, передає The Times.
Якщо договір підпишуть, загроза припинення поставок з боку ЄС буде виключена, відзначили в газеті.
The Times передає, що згідно угод, що готуються, ЄС відмовиться від заборони на експорт до Великобританії вакцини Pfizer-BioNTech. А б рітанскіе влади повинні на користь ЄС відмовитися від частини поставок їй вакцини AstraZeneca, яка повинна бути експортована з Голландії, де виробляється.
"Коли йдеться про ЄС, дискусія завжди виникає з питань вакцин і їх поставок. Важливо, щоб ми відповідально працювали разом", - заявив міністр внутрішніх справ Прити Пател, закликавши до співпраці Лондон і Брюссель.
У AstraZeneca є виробнича компанія в Нідерландах, і влади ЄС побоюються, що для неї пріоритетом є поставки препарату в Великобританію. Тому напередодні президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила про можливість введення заборони на експорт вакцини AstraZeneca в Британію, правда, до тих пір, поки фабрика не надасть Брюсселю кількість доз, обіцяних за контрактом. За таку непохитну позицію ЄС з цього питання виступають Франція і Німеччина.
"Це повинна бути стратегія Європи, яка захищає свої інтереси, виробляє більше, забезпечує дотримання контрактів та контроль над експортом", - сказав держсекретар Франції у європейських справах Клеман Бон.
Відзначимо, що міністр оборони Великобританії Бен Уоллес попередив: будь-яка спроба ЄС заблокувати експорт вакцини в Британію буде "контрпродуктивною" і завдасть шкоди репутації блоку в усьому світі.
За словами фон дер Ляйен, ЄС не готовий ділитися вакцинами проти COVID-19 з іншими країнами, поки не досягне "кращій ситуації з її виробництвом" для власних потреб.
Хоч ЄС і має "додатковий механізм", згідно з яким буде поставляти вакцини іншим країнам, але цього поки не відбудеться через брак препаратів для самого євроспільноти.