Велика Британія засудила російську агресію і закликала РФ звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі. Про це заявили в канцелярії прем'єр-міністра Терези Мей.
"Інцидент є ще одним доказом дестабілізуючої поведінки Москви. Ми засуджуємо російські акти агресії", - сказав журналістам прес-секретар британського прем'єра.
"Позиція Сполученого Королівства чітка – у кораблів має бути вільний доступ в українські порти. Ми наполегливо закликаємо сторони до стриманості. Росія не має права використовувати силу, щоб чинити більший тиск на Україну", - підкреслив він.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант зазначив, що Росія повинна звільнити українських моряків і гарантувати вільний прохід через Керченську протоку.
The UK utterly condemns russia's use of force against Ukrainian vessels entering the Sea of Azov. Once again, we see Russian CONTEMPT for international norms and Ukrainian sovereignty. Russia must release detained Ukrainian and sailors guarantee free passage through Kerch Straits
- Jeremy Hunt (@Jeremy_Hunt) 26 листопада 2018 р.
Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів. На наступний день Росія офіційно звинуватила Україну у порушенні правил мирного проходу в море.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада в 16:00 збереться на позачергове закрите засідання, де буде розглядати питання про введення воєнного стану в країні.
DT.UA публікувало текст статей Конституції України, які хочуть обмежити на час воєнного стану.