Вбивство без втручання людини: в Гаазі стартує саміт щодо штучного інтелекту і війни

Поділитися
Перший саміт щодо відповідального використання штучного інтелекту в армії приймають Нідерланди. Організатори не запросили РФ, війна в Україні також буде темою зістрічей.

Цього тижня в Нідерландах делегації США і Китаю збираються взяти участь у першому в своєму роді саміті щодо «відповідального» використання штучного інтелекту (ШІ) в армії, пише Reuters

Хоча неясно, чи 50 країн, які беруть участь у саміті, погодяться підтримати навіть слабку заяву про принципи, розроблену Нідерландами та Південною Кореєю, конференція відбувається в той момент, коли інтерес до штучного інтелекту в цілому досяг рекордного рівня завдяки запуску програми OpenAI ChatGPT два місяці тому.

 
Організатори не запросили Російську Федерацію через війну в Україні, який стане основною темою саміту з 15 по 16 лютого в Гаазі.

«Це ідея, для якої настав час, — заявив представникам іноземної преси міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хьокстра напередодні події. – Ми робимо перший крок у формулюванні та роботі над тим, яким буде відповідальне використання штучного інтелекту в армії».

Ця подія може стати першим кроком до розробки міжнародної угоди щодо зброї проти штучного інтелекту, хоча це вважається ще далеким.

Провідні країни поки що неохоче погоджувалися на будь-які обмеження щодо його використання, побоюючись, що це може поставити їх у невигідне становище.

Близько 2000 людей, включно з експертами та науковцями, відвідують конференцію, де обговорюються теми, зокрема дрони-вбивці.

 Міністерство оборони США обговорить, де воно бачить потенціал для міжнародної співпраці на презентації в четвер.

Речник посольства Китаю в Нідерландах послався на документ із позицією, в якому Китай підкреслив необхідність уникати «стратегічних прорахунків» з ШІ та гарантувати, що він випадково не спричинить ескалацію конфлікту.

Країни ООН, які є учасницями Конвенції про певні види звичайної зброї (CCW) 1983 року, з 2014 року обговорюють можливі обмеження смертоносних автономних систем зброї, які можуть вбивати без втручання людини.

Хоекстра сказав, що саміт не замінить ці дебати, але розгляне інші аспекти військового ШІ.

Приклади включають визначення термінів, як можна безпечно використовувати штучний інтелект для прискорення прийняття рішень у військовому контексті та як його можна використовувати для ідентифікації законних цілей.

«Ми рухаємось у сферу, яку ми не знаємо, для якої у нас немає вказівок, правил, рамок або угод. Але вони нам знадобляться раніше, ніж пізно», — сказав Хоекстра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі