Управління майном Апостольського Престолу (APSA) вперше з 1967 року опублікувало фінансовий звіт, повідомляє Vatican News.
В інтерв'ю Vatican News президент APSA єпископ Нунціо Галантино повідомив, що оприлюднення бюджету стало «кроком вперед в напрямку прозорості та спільного використання».
«Публікація балансу - це знак великої поваги до всіх тих, хто з довірою і щедрістю передав і продовжує передавати частину своїх ресурсів в руки католицької церкви», - сказав єпископ Галантин.
Згідно зі звітом, APSA безпосередньо управляє 4051 об'єктом нерухомості в Італії, 92% яких розташовані в Римі і провінції, і доручає стороннім компаніям управління приблизно 1120 об'єктами нерухомості за кордоном, перш за все, в Лондоні, Парижі, Женеві та Лозанні, не рахуючи посольств по всьому світу.
Повідомляється, що в зв'язку з кризою, викликаною пандемією, APSA пішло назустріч орендарям комерційних приміщень, скоротивши орендну плату на 30-50% в залежності від підприємства. Крім того, представлений проект здачі внайми порожніх будівель. Проект розпочнеться з капітального ремонту 100 квартир, які потім будуть здаватися через посередництво агентств з нерухомості.
У звіті повідомляється, що завдяки здачі в оренду нерухомості в Парижі і Лондоні стала можлива безоплатна передача в користування Служби Папських милостей знаменитого Палаццо Мільоре, який був перетворений в притулок для бездомних. Відзначається також, що було придбано нову будівлю недалеко від Тріумфальної арки в Парижі: продавець, який скористався посередництвом ватиканської компанії Sopridex, передав частину вирученої суми на будівництво нового храму в одному з бідних районів Парижа.
Спростовуючи популярні міфи про несплату податків Ватиканом, APSA повідомляє, що в 2020 році їм сплачено в італійську казну 5,95 мільйона в рахунок єдиного муніципального податку (IMU) і 2,88 мільйона в рахунок податку на прибуток для підприємств.
Нагадаємо, що 3 липня суддя Ватикану зобов'язав 10 осіб, в тому числі італійського кардинала, постати перед судом за ймовірні фінансові злочини, включаючи розкрадання, відмивання грошей, шахрайство, вимагання та зловживання службовим становищем.
Серед обвинувачених - кардинал Анджело Беччіу, а також колишні голови відділу фінансової розвідки Ватикану і два італійських брокера, які брали участь у купівлі Ватиканом будівлі в престижному районі Лондона.