Адміністрація президента США Барака Обами направила Пекіну попередження щодо неприпустимості дії на території Сполучених Штатів секретних китайських агентів, які чинять тиск на відомих емігрантів з Китаю (деякі з них звинувачуються КНР в корупції) з метою змустити їх повернутися на батьківщину, передає з посиланням на урядові джерела The New York Times.
Видання повідомляє, що Китай почав операцію під назвою "Полювання на лисиць", метою якої є повернення всіх втікачів з КНР назад на батьківщину. При цьому американські чиновники відзначають, що китайські агенти застосовують у деяких випадках незаконні методи, наприклад, залякування проживають на території Китаю родичів втікачів.
Китайські агенти, як зазначає видання, працюють під прикриттям міністерства громадської безпеки КНР, яке курирує операцію "Полювання на лисиць".
На даний момент між США і Китаєм існує напруженість в ряді аспектів, наприклад, у питаннях кібербезпеки.
Китай підозрюють у причетності до кібератак в червні, коли було викрадено величезну кількість персональних даних федеральних службовців. Тоді в результаті кібератаки хакери отримали дані про 4 млн державних службовців США. Міністерство внутрішньої безпеки повідомило, що на початку травня відбувся злам бази даних міністерства внутрішніх справ та планово-адміністративного управління адміністрації США. Розслідуванням цієї події займається ФБР. Китай відхрестився від цих звинувачень.
Раніше повідомлялося, що російські хакери проникли в електронну пошту президента США Барака Обами.
У травні представник Держдепартаменту Джефф Ратко підкреслив стурбованість Вашингтона так званої "великої гарматою" Пекіна – новою кіберзброєю, яку КНР використовує для здійснення DDoS-атак. Обама раніше постановив створити систему, яка б надала можливість Вашингтону накладати санкції на хакерів з інших держав.
Держсекретар США Джон Керрі заявив, що кібератаки є темою постійних дискусій з Китаєм, і вона знову буде піднята під час зустрічі президента Барака Обами з президентом КНР Сі Цзиньпинем у Вашингтоні у вересні.