Згідно з документом, в цей період Вашингтон не буде розподіляти ліцензії на геологорозвідку і видобуток на ділянках нафтогазоносних шельфу в Чукотському морі і морі Бофорта і затоці Кука.
Питання про видачу ліцензій на ці ділянки буде розглядатися тільки у 2022 році.
Екологи вітали це рішення, наголошуючи, що буріння нових свердловин в Арктиці загрожує морським ссавцям і сприяє прискоренню процесів глобального потепління.
За словами захисників навколишнього середовища, імовірність великої аварії при бурінні в Арктиці дуже висока, а ліквідувати розлив нафти серед льодів майже неможливо.
Обраний президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що скасує обмеження на діяльність нафтогазових компаній, введені адміністрацією Обами. Однак процедура скасування рішень попередньої адміністрації займає тривалий час, і Трампу може знадобитися до двох років, щоб виконати передвиборчі обіцянки, що стосуються скасування заборон для нафтогазових підприємств.
За оцінками експертів, запаси нафти в американській частини арктичного шельфу становлять близько 27 млрд барелів, природного газу - 132 трлн куб. футів.
Раніше повідомлялося, що североевропейское відділення екологічної організації Greenpeace і норвезька молодіжна організація "Природа і молодь" подали в суд на владу Норвегії через буріння нафтових свердловин в Арктиці.