У Greenpeace зажадали від норвезького уряду "виконувати свої кліматичні зобов'язання", повідомляє російське видання Slon.
Повідомляється, що в травні 2016 року влада Норвегії розподілили десять нових ліцензій на розробку шельфових нафтових родовищ країн. Серед компаній, які отримали право на буріння в Арктиці, виявилися в тому числі й структури російського походження Statoil, "Лукойл" і DEA (її інвестиційна компанія LetterOne російського бізнесмена Михайла Фрідмана).
"Підписати міжнародну кліматичну угоду, але залишити двері відкритими для видобутку нафти в Арктиці – це небезпечне лицемірство. Вирішуючи нафтовим компаніям бурити в Арктиці, Норвегія ризикує підірвати глобальні зусилля по боротьбі зі зміною клімату", – зазначив глава норвезького відділення Greenpeace Трульс Гуловсен.
Раніше в Greenpeace неодноразово виступали проти видобутку нафти в Арктиці.
Нагадаємо, міністерство оборони РФ веде в арктичній зоні будівництво та реконструкцію десяти військових аеродромів. Нові об'єкти військової інфраструктури будуть розміщені на шести островах регіону до 2020 року.