РФ створить в Арктиці 10 військових аеродромів - ЗМІ

Поділитися
РФ створить в Арктиці 10 військових аеродромів - ЗМІ Кремль розмістить в Арктиці військові бази © tvc.ru
Росія нарощує військову присутність в арктичній зоні.

Міністерство оборони РФ веде в арктичній зоні будівництво та реконструкцію десяти військових аеродромів. Нові об'єкти військової інфраструктури будуть розміщені на шести островах регіону до 2020 року.

Як повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на джерела в російській оборонній установі, у 2016 році у віддалені військові гарнізони планується доставити більше 100 тисяч тонн матеріальних засобів для більш ніж 150 об'єктів.

Наголошується, що йде будівництво і реконструкція аеродрому "Сєвєроморськ-1", аеродрому на острові Земля Олександри (Архіпелаг Земля Франца-Йосифа), аеродрому "Рогачево" (Архангельська область), аеродромів "Тіксі" (Якутія), і "Темп" (о. Котельний). Крім цього, ведуться проектно-вишукувальні роботи з реконструкції аеродромів "Сєвєроморськ-3" (Мурманська область), "Нарьян-Мар" (Архангельська область), "Воркута (Республіка Комі)", "Алыкель" (Красноярський край) і Анадир (Чукотський АТ).

Читайте також: США проведуть військові навчання в Арктиці

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі