Вашингтон відхилив пропозицію КНДР щодо мирного договору через випробування ядерної зброї

США відхилили пропозицію Пхеньяну обговорити умови мирного договору та формально закінчити корейську війну через активізацію північнокорейським режимом випробувань ядерної зброї та балістичних ракет.
Про це в неділю, 21 лютого, повідомляє The Guardian.
Речник Білого Дому Джон Кірбі повідомив, що Вашингтон раніше таємно домовився з Пхеньяном про мирні переговори напередодні ядерних випробувань в КНДР.
"Саме Північна Корея запропонувала обговорити мирний договір. Ми уважно вивчили його умови й дали зрозуміти, що денуклеарізація повинна стати предметом обговорення. Пхеньян відкинув цю пропозицію", − підкреслив Кірбі, давши зрозуміти, що подальші переговори можливі лише за умови, якщо північнокорейський режим згорне свою ядерну та ракетну програми.
Напередодні США розширили санкції проти КНДР у відповідь на активізацію випробувань зброї масового ураження.
США і КНДР формально перебувають у стані війни з 1953 року, коли було підписано угоду про перемир'я після закінчення трирічної Корейської війни
В ніч на 7 лютого КНДР здійснила черговий запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії, заявивши про запуск штучного супутника Землі.
У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.
Рада Безпеки ООН засудила запуск ракети в КНДР і має намір розширити пакет санкцій проти північнокорейського режиму.
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
