США відхилили пропозицію Пхеньяну обговорити умови мирного договору та формально закінчити корейську війну через активізацію північнокорейським режимом випробувань ядерної зброї та балістичних ракет.
Про це в неділю, 21 лютого, повідомляє The Guardian.
Речник Білого Дому Джон Кірбі повідомив, що Вашингтон раніше таємно домовився з Пхеньяном про мирні переговори напередодні ядерних випробувань в КНДР.
"Саме Північна Корея запропонувала обговорити мирний договір. Ми уважно вивчили його умови й дали зрозуміти, що денуклеарізація повинна стати предметом обговорення. Пхеньян відкинув цю пропозицію", − підкреслив Кірбі, давши зрозуміти, що подальші переговори можливі лише за умови, якщо північнокорейський режим згорне свою ядерну та ракетну програми.
Напередодні США розширили санкції проти КНДР у відповідь на активізацію випробувань зброї масового ураження.
США і КНДР формально перебувають у стані війни з 1953 року, коли було підписано угоду про перемир'я після закінчення трирічної Корейської війни
В ніч на 7 лютого КНДР здійснила черговий запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії, заявивши про запуск штучного супутника Землі.
У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.
Рада Безпеки ООН засудила запуск ракети в КНДР і має намір розширити пакет санкцій проти північнокорейського режиму.