Ціна на січневі ф'ючерси нафти марки Brent на лондонській біржі ICE вперше з жовтня 2017 року опустилася нижче позначки в $ 60 за барель. Падіння за день склало більше 5%, або на $ 3,23, свідчать дані сьогоднішніх торгів.
Ціна на нафту продовжує падіння вже більше місяця. Зараз барель Brent коштує $ 59.47.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані.
Держсекретар США Майк Помпео нагадав, що США не зазнають торгівлі країн Євросоюзу і з Іраном і США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".
Повідомлялося, що США погодилися дозволити восьми країн, включаючи Японію, Індію, Китай і Південну Корею, продовжувати купувати іранську нафту після вступу в силу санкцій проти Тегерана.
Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.