Побоювання місії викликає і те, що ГПУ розпустила відділ, який взяв на себе завдання по реформуванню органу. При цьому в генпрокуратурі так і не пояснили це рішення. Зараз ГПУ має намір скоротити кількість співробітників прокуратури з 18 тисяч до 10 тисяч протягом 2017 року, проте не пояснюють, яким чином вони зможуть цього досягти.
Також у ЄС стурбовані станом СБУ з її поверненням до методів часів Віктора Януковича. Структура здійснює тиск на активістів, у тому числі на антикорупційні НУО.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.
Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".