Згідно з опитуванням ЄК, показник економічних настроїв 19 країн, які поділяють єдину валюту євро, знизився до 112,1 пункту в липні порівняно з 112,3 пункту в червні, продовжуючи тенденцію до зниження, починаючи з максимуму в 115,2 пункту в грудні минулого року.
Окремо індекс ділової активності Єврокомісії, який допомагає визначити фази бізнес-циклу, в липні знизився до 1,29 пункту з 1,38 пункту в червні після аналогічного зниження з максимуму 1,63 пункту в січні.
Ослаблення настроїв в липні було викликано головним чином падінням показника для промисловості, який знизився до 5,8 пункту з 6,9 пункту, оскільки менеджери були більш песимістичні щодо очікувань виробництва, поточного рівня загальних замовлень і запасів готової продукції.
Настрої в послугах, які генерують більше двох третин валового внутрішнього продукту (ВВП) єврозони, покращилися до 15,3 пункту з 14,4 пункту в червні, в той час як настрої споживачів були стабільними на рівні -0,6 пункту - все ще вищі, ніж довгостроковий середній показник в -12,2 пункту.
Настрій у роздрібному секторі різко впав до -0,1 пункту з 0,7 пункту в минулому місяці, оскільки менеджери стурбовані очікуваною діловою ситуацією і достатністю обсягу запасів.
Споживчі інфляційні очікування протягом наступних 12 місяців зросли до 18 пунктів, що близько до середнього показника в 18,6 пункту.
Як повідомлялося раніше, економіка США у другому кварталі виросла до рекордних значень - 4% ВВП. Коментуючи динаміку економічних показників, президент США Дональд Трамп заявив, що країна знаходиться на шляху до найбільшого щорічного зростання за останні 13 років.