У Епипте розпочався перший тур парламентських виборів, який повинен встановити в країні демократично обрану законодавчу владу вперше з часів його розпуску в результаті революції 2011-2012 року.
Він охопить 14 провінцій Єгипту, в тому числі такі великі, як Гіза, Олександрія, Червоне море, де розташовані курортні міста Хургада і Сафага. Столиця Єгипту Каїр буде голосувати в другому турі, 22-23 листопада.
Нинішня єгипетська влада називає голосування "фінальним кроком" в "перехід до демократії".
Експерти вважають, що через брак реальної опозиції вибори зміцнять позицію чинного президента.
Політична нестабільність в Єгипті почалася з серії протестів у Каїрі, які призвели до відставки спочатку уряду, а потім і президента Хосні Мубарака, який перебував при владі з 1981 року. Однак демократичні сили до влади після повалення Мубарака так і не прийшли. Тоді до влади прийшов тимчасовий військовий уряд, а потім на наступних президентських виборах 2012 року перемогу здобув кандидат від "Партії свободи і справедливості", лояльної до ісламістської організації "Брати-мусульмани". Також за Мурсі були проведені парламентські вибори в 2012 році, де теж перемогли ісламісти, проте суд визнав результати цих виборів недійсними.
Через рік в Єгипті стався новий військовий переговорот, який витіснив від влади ісламістів на чолі з Мурсі, якого звинуватили в узурпації влади. Президентом став Абдул Хилил ас-Сісі, який є главою держави досі. Тоді Мурсі був заарештований, а його ісламістська партія - оголошена поза законом у Єгипті, а також в інших країнах світу.
Як стало відомо, Єгипет уклав з Францією угоду про купівлю "Містралів", які спочатку призначалися Росії. Також Єгипет має намір придбати російське обладнання для цих кораблів.