В Японії при виверженні вулкана камені розлетілися на 600 кілометрів

Поділитися
В Японії при виверженні вулкана камені розлетілися на 600 кілометрів Небезпека нового виверження ще не минула © twitter/natashya_g
Висота стовпа попелу досягала семи кілометрів

Природні катаклізми продовжують переслідувати Японію. Землетруси, тайфуни, загрози цунамі - це виявилося не все, що порушувало стабільне життя Японії найближчим часом. Додалося виверження вулкана.

В Японії вранці 3 лютого відбулося виверження вулкана Сіндаке на острові Кутиноерабу. Про це повідомило національне метеорологічне управління країни.

Наголошується, що стовп диму і попелу з кратера досяг висоти в сім кілометрів, а великі камені розлетілися в радіусі 600 метрів.

Відомство закликало не підходити до кратера ближче ніж на два кілометри через загрозу викиду каменів і пірокластичних потоків при нових виверженях.

На Кутиноерабу, де розташований вулкан, розташовані кілька пансіонатів з гарячими джерелами, а сам острів повністю входить до складу національного парку Кірісіма-Яку.

Останній раз Сіндаке вивергався на початку січня цього року, а до цього − в листопаді минулого року. Рівень небезпеки за п'ятибальною шкалою, прийнятою в Японії, відповідає третьому пункту. У даний момент вулкан спокійний, але небезпека нового виверження зберігається.

Раніше повідомлялося, що 12 січня 2020 року на Філіппінах біля столиці Маніли (60 кілометрів на південь від столиці на острові Лусон) прокинувся один з найактивніших у країні вулкан Тааль.

Під час виверження вулкан викинув попіл на висоту до 14 кілометрів. В результаті цього влада країни почала "повну евакуацію" майже півмільйона людей біля столиці Маніли.

"Вулкан насправді не дуже великий, але він вважається одним з найнебезпечніших в світі за кількістю людей, які живуть в його безпосередній близькості", - сказав Ерік Клеметти, вулканолог з університету Денисона.

За словами експертів, лава, яка починає вибухати, небезпечна, але вулканічний попіл є найбільшою небезпекою, оскільки може поширюватися на сотні кілометрів за годину.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі