В Японії планують затвердити найбільший військовий бюджет в історії країни

Поділитися
В Японії планують затвердити найбільший військовий бюджет в історії країни Японська армія отримає рекордну кількість грошей
Збільшення витрат пов'язане з погрозами з боку Північної Кореї та необхідністю посилити протиракетну оборону.

В Японії планують затвердити найбільший військовий бюджет в історії держави, направивши на армію в 2017 році 5,16 трильйона ієн (приблизно 51,6 млрд доларів). Порівняно з 2016 роком військовий бюджет збільшиться на 2,3%.

Зростання витрат пов'язане з необхідністю захисту від північнокорейських балістичних ракет і будівництвом підводного човна, яка потрібна для протистояння Китаю в районі спірних островів у Східно-Китайському морі, повідомляє РИА "Новости" з посиланням на ряд японських ЗМІ.

Так, на посилення протиракетної оборони за рахунок керованих ракетних комплексів "Петріот" (PAC-3) передбачається спрямувати 105 млрд ієн (1,05 млрд доларів).

Крім того, військове відомство Японії планує вперше закупити в США зенітні керовані ракети SM-3 Block IIA. Ці ракети з максимальною висотою польоту до тисячі кілометрів передбачається розмістити на кораблях з системою раннього попередження "Іджіс" (Aegis).

Підводний човен, яку планують розробити в Японії, Її передбачається побудувати до 2023 року і розмістити поблизу спірних з Китаєм островів Сенкаку у острова Міяко префектури Окінава. У 2012 році Японія купила острови Сенкаку у приватних власників. Пекін вважає ці острови китайськими окупованими територіями.

Читайте також: Японія підняла винищувачі для перехоплення російських Іл-38

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірних водах. Китай заявив про нанесення збитку Японією відносин між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі.

Видатки на оборону в Японії стали зростати з 2013 року, після повернення до влади нинішнього прем'єр-міністра Сіндзо Абе. Абе і його політична сила пропонує виключити статтю 9 конституції, яка була внесена в 1947 році. У ній йдеться про те, що Японія відмовляється від війни як методу вирішення міжнародних спорів і від створення власних сухопутних військ, флоту і військово-повітряних сил

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі