Дане рішення було прийнято спільною постановою Олій Мажлісу (верхня і нижня палати парламенту) і кабінету міністрів Узбекистану. Мірзіїїв очолив Держкомісію з організації похорону Карімова.
До складу цієї комісії увійшли голова сенату Нігматула Юлдашев, спікер законодавчої палати Нурдінжон Ісмаїлов, члени уряду, міністри, представники громадськості.
Крім того, в Узбекистані з 3 вересня у зв'язку зі смертю глави держави оголошено триденний траур.
Вперше інформація про смерть Карімова з'явилася в ЗМІ 29 серпня, але офіційного повідомлення не тоді не було. До цього уряд Узбекистану повідомив про госпіталізацію президента країни.
1 вересня опозиційне узбецьке інформагентство "Фергана" з посиланням на власні джерела повідомило, що Карімов помер, а про його смерть офіційно оголосять у п'ятницю, 2 вересня. Також за повідомленням агентства, похорон Карімова нібито відбудуться 3 вересня на батьківщині президента – в Самарканді.
2 вересня агентство Reuters повідомило, що Інформацію про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова підтвердили вже принаймні три дипломатичні джерела.
Як пише оглядач ZN.UA Володимир Кравченко, відсутність заздалегідь узгодженого і прийнятого більшістю правлячої еліти наступника створює в Узбекистані гостра внутрішньополітична криза, що загрожує перерости в криваве протистояння претендентів.
Детальніше про ситуацію в центрально-азіатському регіоні у зв'язку з можливою смертю Карімова читайте в матеріалі "Узбекистан на порозі потрясінь" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".