В уряді Чехії відповіли на спроби Земана зняти з Росії відповідальність за вибухи у Врбетіце

Поділитися
В уряді Чехії відповіли на спроби Земана зняти з Росії відповідальність за вибухи у Врбетіце Земана спіймали на брехні в інтересах Кремля
Прем'єр Бабіш і міністр юстиції Бенешова спіймали проросійського президента на брехні.

Прем'єр-міністр і міністр юстиції Чехії спростували словами президента країни Мілоша Земана про те, що слідство нібито розглядає кілька версій вибухів на складі боєприпасів у Врбетіце. Урядовці фактично викрили брехню президента, так як він спробував зняти відповідальність з Росії, посилаючись на міністра юстиції.

В ефірі радіостанції Frekvence 1 у неділю, 16 травня, Земан заявив, що вибух на складі боєприпасів могли організувати не російські диверсанти, а його власники з метою приховування нестачі. Крім того, нібито могло мати місце і недбале зберігання боєприпасів.

За словами чеського президента, йому про кілька версій слідства розповіла міністр юстиції Марія Бенешова під час недавньої зустрічі.

Міністерка одразу ж спростувала слова президента. Вона підкреслила, що єдина версія слідства - це диверсія російської військової розвідки.

«Не володію інформацією, що поліція працює з іншою версією розслідування, крім причетності до вибухів ГРУ», - заявила Бенешова.

Прем'єр-міністр Андрей Бабіш підтримав міністра юстиції, підтвердивши, що озвучена Земаном інформація про «альтернативні версіі» не відповідає дійсності.

«Я пояснив президенту, що поліція розслідує одну версію. Можливо, в ході розслідування з 2014 року їх було більше. Але я не можу пояснити, чому президент наполягає на тому, що версій більше», - заявив Бабіш у коментарі радіостанції Frekvence 1.

22 квітня Чеський Сенат визнав вибухи в Врбетіце в 2014 році актом державного тероризму проти країни-члена Європейського Союзу. Відповідальність за вибухи парламентарі поклали на Росію і її спецслужби.

Розслідування обставин вибухів на військових складах чеські правоохоронці завершили 17 квітня. Тоді ж було оголошено про висилку 18 російських дипломатів.

Росія у відповідь видворила з країни і оголосила «персонами нон грата» 20 співробітників чеського посольства.

Чеський уряд пішов на цей крок після оприлюднення інформації про причетність російського ГРУ до вибуху складу боєприпасів у місті Врбетіце в жовтні 2014 року. Під час вибуху загинули двоэ громадян Чехії.

Розслідування вибуху у Врбетіце тривало 6,5 років. Склади використовувала комерційна компанія Imex Group. Вона планувала продати партію зброї болгарській фірмі Emco, з Болгарії воно мало відправитися в Україну.

Слідство встановили, що росіяни «Олександр Петров» і «Руслан Боширов» не лише підірвали склади, а й намагалися отруїти власника компанії Emco Еміліана Гебрева. Пізніше вони ж отруїли російського перебіжчика Сергія Скрипаля та його дочку в британському Солсбері. Чеська поліція оголосила «Петрова» і «Боширова» в розшук. За даними проекту Bellingcat, "Боширов" - це полковник ГРУ Генштабу ЗС РФ Анатолій Чепіга, а "Петров" - військовий медик ГРУ Олександр Мішкін.

Дії Чехії підтримали Велика Британія і Україна. Росія у відповідь оголосила «персонами нон грата» 20 співробітників чеського посольства в Москві.

Детальніше - в статті Тетяни Левонюк «Як посварилися чеський лев і російський ведмідь» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі