Британія підтримує Чехію та її рішення вислати 18 працівників російського посольства через організацію вибуху на військовому складі в 2014 році. Про це заявив голова МЗС Британії Домінік Рааб, пише "Інтерфакс-Україна".
"Велика Британія повністю підтримує наших союзників в Чехії, які показали, наскільки далеко можуть зайти російські розвідслужби в спробі провести небезпечні і зловмисні операції в Європі... Ми як ніколи сповнені рішучості притягти до відповідальності винних у нападі в Солсбері і схвалюємо дії чеської влади, яка зробила те саме", - йдеться в заяві міністра закордонних справ Британії Домініка Рааба.
Міністр вважає, що "Росія повинна утриматися від цих дій, які порушують найосновніші міжнародні норми".
Нагадаємо, що вибух стався 16 жовтня 2014 року на складі в місті Врбетіце, де зберігалося 50 тонн боєприпасів. Внаслідок цього загинули двоє людей. Ще один вибух 13 тонн боєприпасів стався на складі 3 грудня того ж року. За даними чеських ЗМІ, вибух на складах найімовірніше був влаштований російськими агентами, щоб зірвати поставки зброї. Зокрема - для силових підрозділів України.
В суботу, 17 квітня, стало відомо, що Чехія висилає 18 російських дипломатів, яких вона впізнала як шпигунів у справі, пов'язаній з величезним вибухом на складі боєприпасів в 2014 році. Депутати Державної думи Росії висловили незгоду з цього приводу - вони вважають, що це серйозний удар по двосторонніх відносинах з Росією. А також пообіцяли прийняти заходи у відповідь.
Депутати Державної думи Росії висловили незгоду з видворенням 18 російських дипломатів з Чехії. Голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Леонід Слуцький підкреслив, що "висилка 18 співробітників дипмісії - серйозний удар по двосторонніх відносинах з Росією".
Також напередодні ввечері чеська поліція повідомила, що оголосила в розшук двох громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Бошірова. У повідомленнях не уточнюється, в причетності до якої справи їх підозрюють. У поліції зазначають, що мова йде про "тяжкий злочин". Їх же британська розвідка підозрювала в причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері.
Перший віце-прем'єр Чехії Ян Гамачек, що тимчасово виконує обов'язки глави МЗС, заявив у неділю, що має намір підняти тему вибуху складу боєприпасів у Чехії в 2014 році, так звану справу Врбетіце, на міністерській зустрічі ЄС.
Україна підтримує дії Чеської Республіки у відповідь на підтверджену правоохоронцями причетність Росії до вибухів на складах озброєнь 2014 року. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба додав, що такі злочини не мають залишатися без покарання.