Зокрема, про це висловилися вчені кафедри конституційного права. У заяві сказано, що вони "відмежовуються від цього рішення сенату (вченої ради) університету".
Викладачі університету поширили своє рішення через Фейсбук.
"Вихваляння автократів для нас неприйнятно, воно суперечить всьому, що ми представляємо в нашій академічній роботі", - сказано в заяві.
Вчені кафедри конституційного права обурені тим, що сенат їх університету знехтував заслугами тих почесних докторів, які своєю самовідданою працею в тилу науки і освіти створювали престиж вузу.
З заявами вчених з кафедри конституційного права Дебреценського університету погодився і Інститут Кароля Етвеша (Ekint).
Відкритий лист з проханням про скасування присвоєння докторського звання Путіну від імені інституту підписали колишній кандидат на пост президента Угорщини Ласло Майтені, чинний глава Інституту Кароля Етвеша і виконавчий директор установи.
На негайне відкликання постанови сенату Дебреценського університету наполягає також громадська організація молоді з Дебрецена Natív. Петицію Natív підписали вже більше 900 чоловік.
Україна теж відреагувала на цей інцидент і вважає неприйнятним присвоєння Путіну звання "почесного доктора". За словами українського посла в Угорщині Любові Непоп, після 2014 року ім'я Володимира Путіна є синонімом порушення міжнародного права.
Нагадаємо, президента РФ Володимира Путіна, який відвідував Угорщину з офіційним візитом нещодавно, нагородили званням почесного доктора "Civis Honoris Causa" Дебреценського університету.