Держдепартамент США опублікував доповідь, згідно з якою Китай міг провести підземні ядерні випробування малої потужності, що може обернутися ще більшим погіршенням відносин між Пекіном і Вашингтоном, повідомляє видання Guardian.
Підозри Держдепартаменту викликані "можливою підготовкою Китаю до цілорічної експлуатації свого випробувального полігону в Лоп-Нурі, використання вибухостійких камер, масштабні роботи в Лоп-Нурі та відсутність прозорості в його діяльності по ядерним випробуванням", як сказано в доповіді американського дипломатичного відомства.
Оцінюючи доповідь Держдепу, експерт з ядерної зброї Інституту міжнародних досліджень Мідлбери сказав, що ця інформація, можливо, вказує на випробування зарядів малої потужності або "докритичні випробування", які не пов'язані з ядерними вибухами і не порушують Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.
Так чи інакше, доповідь Держдепу може ще більше погіршити відношення США і Китаю, вже зіпсовані звинуваченнями з боку Держдепу у приховуванні інформації і точних даних про коронавірус.
Неназваний високопоставлений чиновник з уряду США сказав, що висновки доповіді і звинувачення Китаю у порушенні міжнародних угод щодо ядерних випробувань будуть засобом тиску для того, щоб схилити Пекін приєднатися до переговорів між Вашингтоном і Москвою про новий договір обмеження і контролю ядерних озброєнь.
Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче домовитися з Китаєм про скорочення ядерної зброї. У той же час, звертаючи увагу на посилення Росії і Китаю, Трамп говорив про необхідність створення "найбільш потужних ядерних сил в світі".