Президент США Дональд Трамп вважає, що продовження договору про скорочення стратегічних озброєнь, який закінчується в 2021 році, буде більш ефективним, якщо до нього крім Росії приєднається Китай. Про це розповів високопоставлений чиновник Держдепартаменту США на зустрічі з журналістами в понеділок.
"Ми вивчаємо можливість продовження ДСНО у зв'язку із завданням укладення двосторонньої угоди, яку президент поставив перед нами з метою запобігання гонки озброєнь, - сказав представник Держдепу.
Таким чином нинішнє керівництво США фактично пропонує розширити чинний договір (СНО-III, укладений у 2010 році), об'єднавши його рамками держави з найбільшими арсенали ядерної зброї. Заява Держдепартаменту є поки неформальною пропозицією Росії та Китаю.
Також у США вважають, що оновлений договір повинен поширюватися не тільки на існуючі системи стратегічних озброєнь, але і на проектовані і перспективні. Держдепартамент зазначає, що договір поки не охоплює такі засоби, які фактично є стратегічною зброєю, наводячи в приклад російський підводний безпілотний апарат "Посейдон", здатний нести ядерну зброю.
Міжнародні оглядачі та експерти зазначали, що США за адміністрації Трампа починають звертати увагу на зростання ядерного озброєння Китаю, виводячи це в ранг більш важливих міжнародних проблем, поряд з якими вже стала звичною проблема ядерної програми Ірану.