Пов'язано це з тим, що скасування прикордонного контролю може призвести до хвилі так званої "вторинної" міграції вже всередині ЄС.
У Єврокомісії відзначили, що незважаючи на зменшення потоку мігрантів завдяки угоді з Туреччиною, люди й далі продовжують прибувати в Грецію та інші європейські країни, заявили в Брюсселі.
Тому у вересні Німеччина, Австрія та Чехія заявили про посилення прикордонного контролю у зв'язку з безперервним потік біженців.
Як повідомлялося, учасники нещодавнього саміту ЄС в Брюсселі домовилися про посилення міграційної політики країн Європейського союзу.
Нагадаємо, у квітні Рада Євросоюзу ухвалила рішення про створення єдиного європейського агентства прикордонної служби берегової охорони.
В грудні 2015 року глави держав і урядів ЄС узгодили позицію щодо формування єдиної європейської служби прикордонного контролю і берегової охорони на базі агентства Frontex. Перегляд принципів охорони кордонів ЄС був викликаний небувалим напливом мігрантів з країн Африки та Близького Сходу.
Як йдеться у статті в статті Олексія Коваля для DT.UA, Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів Frontex змушене визнати, що не справляється з завданням стримування напливу мігрантів і вже закликало на допомогу НАТО для моніторингу Егейського моря. Глава Frontex Фабріс Лежері повідомив: у січні зовнішні кордони ЄС нелегально перетнули 140 тис. чол., в 6 (!) разів більше, ніж у січні 2015 р.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Мігранти розколюють Європу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".