Про це на сторінках The Independent пише Кім Сенгупта, який зауважує, що російський виробник зброї внесений до переліку компаній, проти яких введені санкції Євросоюзу і США за роль, яку відіграла його продукція у анексії Криму і розв'язанні війни в Україні. Але на фоні спалаху війни в Сирії і Іраку "Калашников" не скаржиться на нестачу замовників, а навіть навпаки.
"Компанія збирається цього тижня оголосили про подвоєння виробництва із 150 тисяч до 300 тисяч автоматів, а також представити наступника АК-47 – новий АК-12", - йдеться в статті.
Оглядач пише, що збройні сили Росії відмовилися брати на озброєння нову модель автомата Калашникова, оскільки в арсеналі армії є дуже багато АК-74s. Втім, Москва може змінити своє рішення на фоні протистояння із Заходом через Україну.
"Президент Володимир Путін розпорядився виділити на переозброєння армії 456 мільярдів доларів", - повідомляє оглядач.
"Повернення до ворожості між Москвою і НАТО на руку російським виробникам зброї, при тому, що санкції змушують Кремль інвестувати у внутрішнє виробництво. А рішення французького уряду відкласти передачу двох кораблів "Містраль" лише підтверджує таку необхідність", - йдеться в статті.
У свою чергу концерн "Калашникова" відмовився збирати свої автомати в США через санкції.
"Рада директорів "Калашникова" визнав реалізацію даного проекту в поточних умовах недоцільною", - повідомив "Інтерфаксу" джерело, знайоме з ситуацією. Раніше також ЗМІ повідомляли, що виробництво російських боєприпасів через санкції під загрозою повної зупинки, оскільки 80% всього обсягу експорту патронів до цивільної зброї припадає на США.