Головне управління Мін'юсту Росії звинуватило Міжрегіональну громадську організацію "Правозахисний центр "Меморіал" в тому, що її члени "підривали основи Конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади і зміни політичного режиму в країні", повідомляє видання "Коммерсантъ".
В Мін'юсті РФ вважають, що "дана організація активно займається політичною діяльністю в цілях формування негативної громадської думки щодо проведеної держполітики вищими органами держвлади, висловлює незгоду з рішеннями і діями зазначених інститутів влади, результатами попереднього слідства і судовим вироками по резонансних кримінальних справах".
Зокрема, увагу Мін'юсту Росії привернула цитата "Меморіалу" про те, що "дії Росії проти України підпадають під визначення агресії".
Також міністерство юстиції РФ звернув увагу на думку організації "про незгоду з вироком, винесеним Замоскворецьким районним судом міста Москви, за так званою "Болотною справою".
"На думку членів "Меморіалу", слідчі і судді, сфабрикували справу, скоївши злочин проти правосуддя", - йдеться в акті Мін'юсту Росії.
В документі наголошується, що співробітники "Меморіалу" висловлюють незгоду з вироком Замоскворецького суду, який був винесений від імені РФ "стосовно осіб, які організували масові заворушення, брали участь у них, закликали до масових заворушень, насильства над громадянами, до активної участі у масових заворушеннях".
Як вважають у російському Мін'юсті, це означає, що члени НКО "підривали основи Конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади, зміни політичного режиму в країні".
У серпні повідомлялося, що в Росії шести некомерційним організаціям (НКО) загрожує штраф до 500 тисяч рублів за порушення правил роботи подібних НКО: вони поширювали інформацію в інтернеті без вказівки свого теперішнього статусу "іноземний агент".
Відсутність позначки "іноземний агент" виявили співробітники міністерства юстиції Росії, про що відразу ж сповістили "Роскомнадзор".
Відповідно до закону РФ "ПРО некомерційних організаціях" (вступив в силу з 2012 року), НКО, які потрапили в реєстр іноземних агентів, повинні зазначати свій статус у всіх публікаціях в ЗМІ та інтернеті. В іншому випадку російським законодавством передбачені суттєві штрафи: для посадових осіб - 100-300 тисяч рублів, для юридичних осіб - 300-500 тисяч рублів.