Заяви російського прем’єр-міністра Міхаіла Мішустіна про плани щодо переходу до виплат частини державного боргу Росії в іноземній валюті свідчать про те, що Росія очікує зовнішньої фінансової підтримки з боку іноземних держав, які вона вважає «дружніми», заявляють аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
«Після завершення розробки плану інвестори з інших країн зможуть придбати суверенний борг Росії і, таким чином, профінансувати деякі майбутні дефіцити бюджету Росії. Такі інвестори опосередковано фінансували б вторгнення Росії в Україну», - зазначають експерти.
За останні місяці російські банки були основними суб'єктами, які купували російський державний борг. Однак навряд чи вони матимуть спроможність повністю фінансувати очікуваний майбутній бюджетний дефіцит.
Аналітики вважають, що російські чиновники, ймовірно, бачать випуск зовнішнього боргу як один із способів закрити прогалини у фінансах Росії, оскільки вони планують тривалу війну в Україні. Проте чи вдасться Росії реалізувати ці заходи, залишається незрозумілим.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 5 April 2023.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) April 5, 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/CIS3mejzmb
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/nf4EsjV7Kb
У переможних даних про стан російської економіки, які публікують російські ЗМІ, вже можна зустріти показники, які щонайменше заперечують тезу російського диктатора, що всі фінансові, бюджетні та структурні ризики РФ вже минули, причому гідно. Насправді найцікавіше все ще попереду. Читайте про це на ZN.UA у матеріалі Юлії Самаєвої "Антирекорди російської економіки".