В результаті пандемії понад 100 млн осіб змушені будуть змінити роботу

Поділитися
В результаті пандемії понад 100 млн осіб змушені будуть змінити роботу
Йдеться про країни зі списку восьми найбільш розвинених економік.

Понад 100 мільйонів людей з восьми країн з найпотужнішими у світі економіками змушені будуть змінити роботу до 2030 року в зв'язку з наслідками пандемії COVID-19.

Про це свідчить звіт консалтингової компанії McKinsey & Company.

У США кожен 10-й працівник змушений буде шукати нову роботу, в основному це люди зі сфери обслуговування або роздрібної торгівлі. Всього в США 17 мільйонів працівників змушені будуть змінити свою професію, пише Bloomberg.

Найбільш вразливими категоріями працівників в звіті називають жінок, представників етнічних меншин, а також людей з нижчою освітою в США і в Європі.

У той же час, пандемія ймовірно змінить глобальне розуміння роботи, більше людей почнуть працювати на відстані або віддалено, більше активізується бізнес в інтернеті, а також частіше компанії почнуть залучати до робочого процесу штучний інтелект і робототехніку.

У звіті наголошується, що близько половини працівників, що мають низькооплачувану роботу, швидше за все, змушені будуть отримати нові знання та навички, щоб знайти нову роботу.

Фахівці McKinsey & Company проаналізували вплив пандемії на попит робочої сили, професії і необхідні навички на ринку праці найбільших економік світу - в Китаї, Франції, Німеччини, Індії, Японії, Іспанії, Великобританії і США. На ці вісім країн припадає майже половина світового населення і 62% ВВП.

Раніше повідомлялося, що сукупний глобальний борг, сформований у 2020 році, був істотно вище, ніж в період світової фінансової кризи 2008-2009 років. Про це свідчать дані Інституту міжнародних фінансів (IIF).

Відзначається, що, за оцінками IIF, глобальний борг у 2020 році виріс на $24 трлн, до $281 трлн. У ставленні до світової ВВП показник збільшився на 35 процентних пунктів (п.п.), до 355% ВВП.

Для порівняння, у 2008 році відношення глобального боргу до ВВП підвищився на 10 п.п., у 2009 році - на 15 п.п.

Сукупний борг держав збільшився до 105% ВВП у порівнянні з 88% ВВП у 2019 році. Борг розвинених країн, які намагалися впоратися з кризою, викликаним пандемією коронавірусу, виріс в цілому на $10,7 трильйона, свідчать дані IIF.

За оцінками організації, у 2021 році глобальний держборг підвищиться ще на $10 трлн.

Також COVID-19 паралізував міжнародні подорожі, адже під час пандемії країни масово вводили карантин і навіть закривали свої кордони. Песимістичні прогнози стверджують, що 2021 рік може стати катастрофою для туризму, але журнал The Economist прогнозує, що туристична сфера успішно відновиться і стане більш витривалою після пандемії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі