В Reuters розповіли, як до РФ продовжує надходити мікроелектроніка в обхід санкцій  

Поділитися
В Reuters розповіли, як до РФ продовжує надходити мікроелектроніка в обхід санкцій   © depositphotos / Serg0403
Ланцюг поставок, який підтримує потік технологій до Росії.

Сполучені Штати та ЄС обмежили продаж низки технологій Росії через її вторгнення в Україну, а багато західних технологічних компаній призупинили всі угоди з Москвою. Однак спільне розслідування Reuters і британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) описує глобальний ланцюг поставок, який продовжує надавати РФ західні комп’ютерні компоненти та іншу електроніку. Розслідування виявило низку імпортерів і експортерів, а також встановило, що поставки напівпровідників та інших технологій продовжують надходити до Росії з Гонконгу, Туреччини та інших центрів торгівлі. 

У березні цього року в реєстрі компаній Туреччини з’явилася нова фірма Azu International Ltd Sti, яка назвала себе оптовим постачальником ІТ-продуктів і через тиждень почала постачати американські комп’ютерні комплектуючі до Росії. За даними російської митниці, протягом наступних семи місяців компанія експортувала до РФ компонентів на суму щонайменше 20 мільйонів доларів, включаючи мікросхеми американських виробників.

Azu International є прикладом того, як канали постачання до Росії залишаються відкритими, попри західні експортні обмеження і заборони виробників. За даними російської митниці, за сім місяців до 31 жовтня в РФ надійшло комп'ютерних та інших електронних компонентів на суму близько 2,6 мільярда доларів США. Частина цієї продукції, щонайменше на 777 мільйонів доларів, була виготовлена західними компаніями, мікросхеми яких були знайдені в російських системах озброєння: Intel Corp, Advanced Micro Devices Inc (AMD), Texas Instruments Inc і Analog Devices Inc, а також Infineon AG.

Один російський імпортер, ТОВ «Фортап», що базується в Санкт-Петербурзі, був створений російським бізнесменом у квітні і з того часу імпортував електроніки на суму щонайменше 138 млн доларів США, включаючи комп'ютерні комплектуючі з Америки, згідно з даними російської митниці. Дані показують, що одним з найбільших постачальників «Фортап» є турецька компанія Bion Group Ltd Sti. Інший російський імпортер, ТОВ «Титан-Мікро» також імпортував західні комп'ютерні компоненти після вторгнення.

Деякі з постачальників, в тому числі компанії в Гонконзі і Туреччині - мають зв'язки з громадянами РФ.

Митні документи, які Reuters отримав у трьох комерційних постачальників, не вказують точний тип експортованих напівпровідників та інших технологій, а також не показують, що відбувається з компонентами після того, як вони прибувають до Росії.

Reuters надало Intel, AMD, Texas Instruments, Analog Devices і Infineon дані з російських митних документів, які детально описують поставки їхніх продуктів, які прибули до РФ за останні місяці.  

Представник Intel сказав, що компанія сприймає висновки «дуже серйозно, і вивчає це питання». За його словами, Intel дотримується всіх санкцій і експортного контролю проти Росії, а також «має чітку політику, згідно з якою дистриб’ютори та клієнти компанії повинні дотримуватися всіх експортних вимог і міжнародних законів».

Подібним чином представник AMD заявив, що фірма «суворо дотримується» всіх експортних правил і призупинила продаж своєї продукції Росії.

В Infineon також сказали, що після вторгнення компанія «інструктувала всіх партнерів в усьому світі запобігати поставкам і вживати жорстких заходів, які запобігатимуть будь-якому перенаправленню продуктів або послуг Infineon в обхід санкцій».

Компанія Texas Instruments заявила, що не відправляла продукцію в Росію з кінця лютого. Компанія Analog Devices не відповіла на запити про коментарі.

«З початку вторгнення доступ Росії до напівпровідників з усіх джерел скоротився майже на 70 відсотків завдяки діям безпрецедентної коаліції з 38 країн, які об’єдналися, щоб відповісти на агресію Путіна. Не дивно, що Росія наполегливо працює, щоб обійти контроль», - заявили в Міністерстві торгівлі США.

Але огляд російських митних даних, проведений агентством Reuters, показав, що з моменту вторгнення задекларована вартість імпорту напівпровідників Росією, насправді, різко зросла. Прессекретар Міністерства торгівлі США сказав, що відомство проаналізувало різні дані і тому не може коментувати висновки Reuters.

Уряд США запровадив експортні обмеження на десятки компаній, намагаючись зупинити потік низки високотехнологічних компонентів до Росії. Але розслідування Reuters та RUSI виявило, що існує активний реєстр гравців, готових замінити такі компанії.

Попри оголошений у Росії курс на «імортозаміщення», російська зброя досі гостро залежить від західних технологій. У 27 найефективніших систем озброєнь РФ аналітики Royal United Services Institute виявили 450 унікальних мікрочіпів, вироблених компаніями зі США, Європи та Східної Азії.

Щоб частково компенсувати нестачу компонентів через санкції, російські зброярі вже використовують чіпи з побутової електроніки. Паралельно Росія шукає шляхи придбати необхідні компоненти будь-яким способом і за будь-яку ціну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі