Постпред США в ООН Ніккі Гейлі закликала міжнародне співтовариство засудити агресію Росії на Азові. Про це вона заявила під час позачергового засідання Ради Безпеки ООН, яке проходить 26 листопада в Нью-Йорку.
"Сьогодні вранці я розмовляла з президентом Трампом і держсекретарем Помпео. Моя заява відображає стурбованість на найвищому рівні. Злісні дії РФ повинні бути засуджені міжнародним співтовариством. Президент Трамп неодноразово заявляв, що вітав би нормалізацію відносин з Росією, але її недружні дії не дозволяють цього зробити", - заявила вона.
Представник Великої Британії також заявив про неприйнятність атаки РФ на Азові. Він закликав негайно звільнити українських моряків з полону.
"Росію зловили на використанні хімічної зброї на території Великої Британії. Тепер вона нападає на українські кораблі і призводить до поранень українських моряків. Це не відповідає статуту ООН", - підкреслив він.
Представник королівства також сказав, що Британія відкрита до співпраці з Росією, якщо та припинить порушувати норми міжнародного права.
Напередодні російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України. Усі три судна внаслідок обстрілу росіянами втратили хід. Поранення дістали шестеро українських моряків з 23 членів екіпажів. На наступний день Росія офіційно звинуватила Україну у порушенні правил мирного проходу в море. Потім МЗС РФ висловив офіційний протест повіреному у справах України Руслану Німчинському.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу", який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя. Унаслідок тарану пошкоджено головний двигун, обшивку та леєрну огорожу буксира, втрачено рятувальний плотик.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".
Сьогодні, 26 листопада, Верховна Рада в 16:00 збереться на позачергове закрите засідання, де буде розглядати питання про введення воєнного стану в країні.
DT.UA публікувало текст статей Конституції України, які хочуть обмежити на час воєнного стану.