Згідно з останньою пропозицією Європейської комісії щодо санкцій проти РФ, з якою ознайомилося видання POLITICO, ЄС планує заборонити імпорт деяких сталевих виробів із Росії та експорт напівпровідників до РФ.
Проте один пункт, який залишився поза списком, — це російські алмази, що порадує Бельгію та її потужну алмазну промисловість. Натомість Єврокомісія хоче заборонити імпорт «деяких елементів, що використовуються в ювелірній промисловості, таких як каміння та дорогоцінні метали». Блок також може запровадити санкції проти найбільшої російської алмазодобувної компанії «Алроса».
Проект санкцій, який Єврокомісія представила послам ЄС все ще потребує схвалення 27 країн блоку. Він головним чином спрямований на запровадження списку нових заборон на експорт та імпорт для посилення вже чинного санкційного режиму. І цілі варіюються від повсякденних речей до технічних компонентів, які живлять російську армію.
Наприклад, новий проект санкцій скасує імпорт товарів, які, як вважається, приносять значний прибуток у Росію, таких як «косметичні засоби або засоби для макіяжу», «засоби для гоління, в тому числі засоби до і після гоління, дезодоранти», а також мило і туалетний папір.
Що стосується експорту, то напівпровідникові компоненти або мікросхеми більше не будуть відправлятися в Росію. Експорт літаків до РФ також буде заборонений у разі ухвалення нового пакету санкцій.
У сфері послуг пропозиція щодо санкцій передбачає заборону «надання архітектурних та інженерних послуг, юридичних консультаційних та послуг з ІТ-консультацій» компаніям і людям у Росії або російському уряду.
Крім того, блок збирається застосувати санкції до майже 30 осіб і восьми компаній РФ, включаючи філософа «русского мира» Алєксандра Дугіна і співака Ніколая Расторгуєва, а також найбільшого акціонера виробника зброї «Калашников» Алана Лушнікова.
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія представила новий восьмий пакет антиросійських санкцій на тлі незаконних псевдореферендумів РФ на тимчасово окупованих українських територіях та ядерних погроз.
Як заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, Росія підняла вторгнення в Україну на новий рівень і за подальшу ескалацію їй доведеться заплатити ціну.