Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк засудив ізраїльську «облогу» Сектора Гази, а також масові вбивства та захоплення заручників бойовиками ХАМАСу.
«Введення облоги, яка ставить під загрозу життя цивільного населення, позбавляючи його товарів, необхідних для виживання, заборонено міжнародним гуманітарним правом. Це ризикує серйозно ускладнити і без того жахливу ситуацію з правами людини і гуманітарну ситуацію в Газі, включаючи здатність медичних установ працювати, особливо в світлі зростаючої кількості поранених», – заявив Тюрк, додавши, що будь-які обмеження на пересування людей і товарів для здійснення облоги повинні бути виправдані військовою необхідністю, інакше вони можуть бути прирівняні до колективного покарання, повідомляє Reuters.
Пізніше речниця ООН з прав людини Равіна Шамдасані уточнила, що такі дії можуть бути прирівняні до воєнного злочину. За її словами, висновки Управління ООН з прав людини ґрунтуються на аналізі наявних матеріалів, у тому числі від власних спостерігачів на місцях.
Повітряні атаки Ізраїлю на Газу – найбільші за 75-річну історію конфлікту з палестинцями – також завдали удару по «приміщеннях Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт», йдеться в заяві Управління ООН з прав людини, серед загиблих і поранених є цивільні особи.
Тюрк також засудив «жахливі масові вбивства, скоєні членами палестинських збройних угруповань» і заявив, що викрадення заручників бойовиками також заборонено міжнародним правом.
Окремо призначена ООН слідча комісія заявила, що вже є «чіткі докази того, що воєнні злочини могли бути скоєні» всіма сторонами конфлікту. Вона заявила, що збирає докази для забезпечення майбутньої юридичної відповідальності.
Тарік Яшаревич, представник Всесвітньої організації охорони здоров'я, повідомив, що її служба моніторингу підтвердила 13 нападів на медичні установи в Газі з моменту початку бойових дій. За його словами, ВООЗ працює над створенням гуманітарного коридору для сектору Газа, але запаси медикаментів вже закінчилися.
Нагадаємо, що 9 жовтня армія Ізраїлю отримала наказ повністю заблокувати Сектор Гази, заявив міністр оборони країни Йоав Ґалант. «Там не буде ані електрики, ані їжі, ані палива, все закрито. Ми боремося з людьми-тваринами і діємо відповідно», сказав міністр.
Бойові дії між армією Ізраїля і ХАМАСом, як правило, відбуваються за схожою схемою. Наземним інтервенціям різного масштабу зазвичай передує потужний обстріл районів і населених пунктів. Схоже, це відбувається прямо зараз, зазначає The Guardian, описуючи, на що буде схожа наземна операція Ізраїлю.
МЗС України повідомляє, що із Сектору Гази не можуть виїхати 150 українців. Раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, як має відбуватися евакуація громадян України із Сектору Гази.