Організація Об'єднаних Націй та її Всесвітня організація охорони здоров'я заявили, що будуть намагатися реалізувати дуже амбітний план — повністю вакцинувати від COVID-19 40% населення до кінця 2021 року і 70% до середини наступного. Про це ВООЗ повідомив в Twitter.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш уточнив, що у світі вироблено досить вакцин, щоб вважати цей план можливим для реалізації. Додаткова складність полягає в тому, що державам-донорам потрібно ще зібрати 8 млрд доларів, щоб допомогти бідним регіонам.
"Today, WHO is launching the Strategy to Achieve Global #COVID19 Vaccination by mid-2022.
— World Health Organization (WHO) (@WHO) October 7, 2021
It outlines the road we must all take together to achieve our targets of vaccinating 40% of the population of every country by the end of 2021, and 70% by the middle of next year"-@DrTedros
План передбачає рівний розподіл або обмін доз вакцини між країнами, передачу технологій і інші кроки, які допоможуть бідним країнам отримати вакцини та поширити їх серед свого населення.
«Держави-члени повинні об'єднатися і зробити все, що необхідно для успіху цієї стратегії», — повідомив Гутерріш.
Глава ООН закликав США, Китай і інших членів найбагатших країн G20 «доставити» готівку, коли вони зустрінуться в кінці місяця в Римі на саміті, і «перетворити цю стратегію в реальність».
Нагадаємо, що заява американської компанії MSD про успішні випробування препарату Molnupiravir ( "Молнупіравір") проти коронавірусної інфекції COVID-19 стала хорошою новиною в питанні боротьби з пандемією коронавірусу. Відповідну заяву зробила представник ВООЗ Марія Ван Керховена. За її словами, поява пігулок, які дозволяють значно знизити ризики госпіталізації або смерті після зараження COVID-19, це "безумовно, хороша новина". Однак у ВООЗ очікують від виробників ліків нові дані випробувань препарату.