"Потоки біженців - набагато більше, ніж ми припускали. Якщо вони будуть рости, то ми з таким напливом не впораємося. Наші можливості вже на межі", - попередила Ліз Гранде, повідомляє Центр новин ООН.
З жовтня минулого року, коли Мосул почали звільняти від ИГИЛ, з міста втекли 345 тисяч осіб. 275 тисяч з них знаходяться в положенні внутрішніх переселенців. 70 тисяч повернулися в рідні місця.
Але в даний час вся увага прикута до західних кварталах Мосула, де триває військова операція, що почалася в середині лютого цього року. Отримати достовірну інформацію про ситуацію в цій частині міста складно.
Люди, яким вдається звідти вибратися, розповідають про гостру нестачу води і продуктів харчування. Останній раз гуманітарну допомогу в західні частини міста вдалося завезти в листопаді минулого року.
"У нас також немає інформації про точну кількість цивільних осіб, які все ще знаходяться в західній частині міста. В той момент, коли починалася операція, їх було приблизно 800 тисяч. 120 тисяч з них змогли вибратися з пекла. Виходячи з цього, ми припускаємо, що в західній частині залишилося 650-680 тисяч осіб. Передбачається, що 400 тисяч з них знаходяться в старій густонаселеній частині, де і відбуваються інтенсивні збройні сутички", - повідомила гуманітарний координатор ООН в Іраку.
Раніше повідомлялося, що армія Іраку взяла під контроль 40% території міста Мосул. Бойовики ІДІЛ, які залишилися в ньому повністю оточені. Крім того, іракська армія контролює всі дороги, по яких можна виїхати з Мосула.
Нагадаємо, 18 січня урядові війська Іраку заявили про витіснення бойовиків ІДІЛ зі східної частини Мосула і встановлення повного контролю над східним берегом річки Тигр в місті.
20 жовтня 2016 року іракська армія спільно з курдськими військовими формуваннями "Пешмарга"розпочала масштабну наступальну операцію на Мосул. Операцію підтримали війська міжнародної коаліції на чолі з США. Її метою є витіснення бойовиків на північ і схід Іраку і визволення Мосула.