"Я дуже стурбована тим, що ситуація у Венесуелі може вийти з-під контролю в будь-який момент, і це може мати катастрофічні наслідки", - заявила Бачелет.
В ООН нагадали, що під час демонстрацій 20 людей загинули від куль служби безпеки Венесуели або проурядових збройних груп. Велика кількість людей була також поранені.
Верховний комісар та працівники управління отримали повідомлення про масштабне затримання демонстрантів, загальна кількість яких перевищила 350, з яких лише 23 січня були затримані 320.
"Більше трьох мільйонів венесуельців покинули країну, багато мільйонів людей живуть в абсолютно жахливих умовах", - сказала Бачелет. "Що ще потрібно, щоб політичне керівництво поставило добробут своїх людей вище власних інтересів? Це криза управління, і керівництво країни має покласти край цій катастрофічній ситуації".
Бачелет закликала владу Венесуели, і особливо служби безпеки, до стриманості і поваги фундаментального права на мирні зібрання та свободу вираження. Вона нагадала, що "надмірне, протиправне або невибіркове застосування сили однозначно і недвозначно заборонено міжнародним правом". Вона також закликала до дотримання належної правової процедури стосовно всіх затриманих і негайного звільнення заарештованих.
Нагадаємо, США ініціювали в суботу, 26 січня, засідання ООН з питання Венесуели після того, як президент країни Ніколас Мадуро розірвав дипломатичні відносини зі США і закрив всі консульства і посольства в США. Раніше США і ЄС відмовилися визнавати Мадуро легітимним президентом Венесуели. Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе в. о. президента країни. Його підтримали президенти 12 країн. Натомість Росія, Болівія, Мексика, Куба і Турція підтримали чинного президента Мадуро.
Сотні тисяч венесуельців вийшли на демонстрації, вимагаючи відставки Мадуро. У ході протестів 26 осіб загинули. Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".