Групі кіберзлочинців вдалося зламати дані Cayman National Bank на офшорному острові Мен і отримати до них доступ. Обсяг даних обчислюється 2 терабайтами інформації, повідомило у вівторок місцеве радіо.
Острова Кайман - процвітаючий офшорний фінансовий центр. Острів Мен є одним з найбільших офшорних центрів Європи і світу.
Cayman National Corporation (CNC), дочірньою структурою якої є банк, у заяві висловила впевненість, що "крадіжка торкнулася тільки Cayman National Bank (Isle of Man) Limited і Cayman National Trust Company (Isle of Man) Limited і не відбилася на діяльності Cayman National Bank на Кайманових островах".
"Керування фінансовими службами острова Мен, представника управління по інформації, а також державні фінансові органи Кайманових островів проінформовані і працюють з Cayman National на острові Мен", - наголошується в документі.
Відкрито кримінальне розслідування, банк співпрацює з відповідними правоохоронними службами для того, щоб виявити злочинців.
Нагадаємо, що журналісти ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.
Їх назвали Paradise Papers – "Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.
Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.
У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.